.

.

Радио Антена NA-771 SMA-Женски За УВ-5R BF-888S УВ-82 /NA-771 SMA-Машки Антена За Kenwood ICOM IC-V8 Yaesu Vertex Радио БЛАГАЈНИЧКИТЕ

Радио Антена NA-771 SMA-Женски За УВ-5R BF-888S УВ-82 /NA-771 SMA-Машки Антена За Kenwood ICOM IC-V8 Yaesu Vertex Радио БЛАГАЈНИЧКИТЕ

DEN 561.00
DEN 768.00
-27 %
Количина на стоки

Кинеската Нова Година Празник Информации :
Ние ќе престанеме пратката од 7 Февруари до 25 Февруари за овој празник, ако имате било какви барања, ве молиме да се направи купување однапред, ви благодариме за вашиот разбере. Ние сакаме вас и вашето семејство среќа и благосостојба!
Антена NA-771 SMA-Женски За УВ-5 R BF-888 S УВ-82 /NA-771 SMA-Машки Антена За Kenwood ICOM IC-V8 Yaesu Vertex Радио БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Ова е оригиналниот Нагоја антена NA-771 SMA-Женски. 100% нов, фабрика спакувани и никогаш не се користи.
Тоа е флексибилен и може да се bended. Зголемете ја јачината на сигналот на радио значително.
Спецификации :
Фреквенција : 144/430 MHz
Стекнат : 2.15 db / 3.0 db
Max моќност : 10 Watts
V. S. W. Р : Помалку Од 1,5
Отпорност : 50 OHM
Конектор : SMA-Женски
Должина : 396 mm
Тежина : 53g
Нагоја антена NA-771 SMA-M двојна бенд за Yaesu-апарат vx-8 R-апарат vx-8 GR-апарат vx-8 DR-апарат vx-1 R-апарат vx-2
Карактеристики :
100% сосема нов и висок квалитет
Ова е оригиналниот Нагоја антена NA-771 SMA-Машки. 100% нови,
фабриката спакувани и никогаш не се користи.
Тоа е флексибилен. Зголемете ја јачината на сигналот на радио значително.
Спецификации :
Фреквенција : 144/430 MHz
Стекнат : 2.15 db / 3.0 db
Max моќност : 10 Watts
V. S. W. Р : Помалку Од 1,5
Отпорност : 50 OHM
Конектор : SMA-Машки
Должина : Околу 396 mm
Тежина : Околу 55 g
Пакет содржина :
1x NA-771 dual band антена

Бренд Име:
FREZEN
Број На Модел На:
НАГОЈА NA-771F
Is_Display:
No
Тип:
Додатоци
Воки Токи Тип:
Преносни
користат за:
воки токи, двонасочна радио
SMA:
FEMAEL
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ