.

.

8x6x4mm Овална Тиркизна Cabochons DarkTurquoise монистра накит одлуки diy природен камен cabochon за обетки означување

8x6x4mm Овална Тиркизна Cabochons DarkTurquoise монистра накит одлуки diy природен камен cabochon за обетки означување

DEN 355.00
DEN 507.36
-30 %
Количина на стоки


САД $ 14.80 /многу US $ 10.57 /многу US $ 31.70 /многу US $ 10.57 /многу
Тиркизна Cabochons, Овална, Dark Turquoise
Големина : за 8мм долго, 6mm широк, 4mm дебели.
Креативни и волшебна! Овие прекрасни cabochons се направени од тиркизна. Може да биде длабоко фасциниран од светла боја и пристоен изглед. Тие се облека наоди, домот и декорација на друг настан декорација. Покрај тоа, тие се популарни за накит додаток како украс за коса и костим додаток и earring и др.
Производ DIY покажа

Тип На Објект:
накит наоди
Материјал:
Стакло
Накит Наоди Тип:
Изолација
Објектот Тежина:
18g
Производ Карактеристики:
Тиркизна Cabochons
Број На Модел На:
G-H1554-8x6x4
Обликот:
овална
Материјал:
синтетички тиркизна
Мушка големина:
8 ~ 9mm
единица:
50pcs
Употреба:
cabochons
боја:
Синозелена
R

Тие исто така купуваат со овој производ