.

.

Електричен Грејач Опремување 4mm x 30мм Главата CU50 Отпорни Сензор на Температура од 50- +250C

Електричен Грејач Опремување 4mm x 30мм Главата CU50 Отпорни Сензор на Температура од 50- +250C

DEN 223.68
Количина на стоки

Име на производ Отпор Сензор на Температура на Трансфер Тип CU50 Температура Опсег -50- +250°C Сонда Големина 4 x 30мм/ 0.16" x 1.2"(D*L) за Кабел Должина 6.5 см/2.6" Материјали Бакар, Метална Боја на Тон Сребро.

Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Теорија:
Сензор На Температура На
Дисплеј Тип:
Аналогни
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Број На Модел На:
како опис
Употреба:
како опис
Моќност Тип:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ