.

.

проектор светилка LMP-F270 за sony FX40 FX41 FX41L FX40L FE40 FE40L

проектор светилка LMP-F270 за sony FX40 FX41 FX41L FX40L FE40 FE40L

DEN 4332.00
DEN 4560.00
-5 %
Количина на стоки

Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. Компатибилен голи светилка (CB)
Оригиналниот голи светилка бренд вклучуваат : SHP UHP VIP NSH NSHA ХС HSCR UHE UHB
Повеќе детали на светилки за вашиот референца,ве молиме проверете ги следните фотографии
Зошто да се купи од нас
1. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите. Проектор светилки слабо како тие возраст. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Со цел да го докажеме нашиот квалитет светилки, ние може да ви понуди 180-ден гаранција од денот на превозот фактура,која може да направи вашата уживаат во животот слободно. Оригиналниот со модул(НП/OLM)
2. Оригиналниот светилка со домување (OWH/GLM/OEM)
3. Сигурен Corporation.
Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пад писмо по е-пошта.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. 180-ден Гаранција. Ние сме биле во проектор светилки за 10 години.Опис На Производот
Детали за производот
Модел БР. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Професионална Соработка Тим. Ние сме секогаш тука за да се одговор на првиот претходниот период. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
• Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
• Отстранете го поклопецот
• Unscrew светилка домување единица
• Отстранување на стари светилка
• Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден. Компатибилен светилка со домување(CWH/ML/СМ)
5. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица.
Ви благодариме за вашата посета и имаат пријатен шопинг. Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
4. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци. : sony LMP-F270
Сијалица параметри : NSHA75 W 55x55
Се применуваат следниве проектор модели :
SONY FX40 FX41 FX41 LFX40 L FE40 FE40 L
Услови на купување
Гаранција : 180 дена од денот на превозот фактура
Плаќање : ТТ однапред, Western Union
Испорака : 2~3 дена по банка лизга или плаќање
Курир : DHL, UPS-от, FEDEX, EMS
Ние можеме да снабдување :
1.

Бренд Име:
SIMUSA
Број На Модел На:
LMP-F270
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Траење на живот:
2000-3000
Номинална моќност:
NSHA275W
R

Тие исто така купуваат со овој производ