.

.

Топла продаде Оригинални Leadshine DM422C 2 фаза чекор моторни возачот за висок квалитет на унапредување на продажба

Топла продаде Оригинални Leadshine DM422C 2 фаза чекор моторни возачот за висок квалитет на унапредување на продажба

DEN 2052.00
DEN 2160.00
-5 %
Количина на стоки


Вози функција :
Поставете го бројот на микро-чекор дефект
Оперативни Инструкции :
Од SW5-SW8 четири DIP прекинувачи за да го поставите бројот на микро-чекор дефект на диск, кој има 15 тезги микро-чекор. Кога корисниците ги поставите микро-чекор, ќе треба да се запре диск да се кандидира. Специфични микро-чекор дефект на бројот на поставки, на диск површината изгледот инструкции.
Излезна струја поставување На SW1-SW3 три DIP прекинувачи за да го поставите возачот излезна струја, на излез тековната вкупно осум датотеки. Специфични излез тековната прилагодување, на диск површината изгледот инструкции. Автоматско половина тековната функција Корисниците можат да ги поставите на drive преку SW4 автоматско половина тековната функција. Quiescent тековни е поставено на половина исклучување рече динамичка струја, за рече quiescent тековната и динамичка струја е иста. Општи апликации треба да SW4 е поставено на off (исклучено), така што на моторот и на хард дискот за да се намали треска, зголемена сигурност. По излив на околу 0.4 секунди за да се запре автоматски се намалува за околу половина од тековната (60% од реалната вредност), намали на 36% од теоретски топлина. Сигнал Интерфејс OPTO оптичкото спојување вози моќ преземат позитивни терминал; PUL контрола терминал поврзан на пулсот; DIR земе насока контрола на терминал; ЕНА пик-от за клиентот. Моторни Интерфејс Позитивни и негативни терминали Б + и Б-фаза ликвидација поврзани со stepper моторни Б; А + и А-негатив терминал поврзан на А-фаза stepper моторни ликвидација. Кога A, B две-фаза windings exchange, може да се јават на моторни насока. Моќ Интерфејс DC напојување, оперативен напон спектар предлози за 18-40 VDC, Моќ поголема од 100 W. Индикатор Дискот има два црвени и зелени светла. Каде зелено светло за моќ индикатор на дискот енергија кога зелено светло; црвени вина индикатор, кога overvoltage, прекуструјна грешка, грешката светла се запалени. По грешка е исчистена, црвено светло се исклучува. Кога возите, не успева, само моќ за повторно и повторно-от, со цел да се расчисти грешка. Инструкции за инсталација На димензиите на диск : 86 × 55.5 × 20.5 мм, инсталација на теренот е 78mm. И двете хоризонтални и вертикални инсталација, ние препорачуваме употреба на вертикална инсталација. Кога инсталиран, тоа треба да биде блиску до метал кабинет за да се олесни ладење. Параметар поставувања DM422 C диск користи шест DIP прекинувач settings subdivision прецизност, динамичен сегашните и полу-тековни / целосен тек. Опишани во детали подолу Тековните поставувања : Возачот големина : БЕЛЕШКИ : во Русија бродот ви препорачуваме да се користат Кина пост или ЕМС, и ако царинските нема посебни бара, ние ќе ги искористиме на Кина пост да Русија, тоа обично трае околу 15-40days да се словени, ве молиме белешки!

Тип На Мотор:
Stepper Мотор
Број На Модел На:
DM422C
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ