.

.

Турбополнач/Turbolader/Заврши турбо/Full турбо K03 53039880009 53039880018 53039880050 за Peugeot Citroen 2.0 HDI

Турбополнач/Turbolader/Заврши турбо/Full турбо K03 53039880009 53039880018 53039880050 за Peugeot Citroen 2.0 HDI

DEN 6895.00
DEN 9072.00
-24 %
Количина на стоки


Турбополнач/Turbolader/Заврши турбо/Full турбо K03 53039880009 53039880018 53039880050
за Peugeot Citroen 2.0 HDI
ТУРБОПОЛНАЧ ДЕЛ. НИКОЈ. 5303-988-0009 5303-988-0018 5303-988-0024 5303-988-0050,5303-988-0051 5303-988-0057, 5303-988-0056, 5303-988-0061 5303-988-0063
ОЕМ ДЕЛ НЕ. 0375 C8 / 0375 E3 / 0375 E1 / 0375 E0 / 0375 H7
Ќе одговара на следните модели
Citroen Berlingo 2.0 HDI, Baujahr : ab Јануари 1999 Peugeot 206 2.0 HDi Baujahr : ab Dez 1999 Peugeot 307 2.0 HDi Baujahr : ab Dez 1999 Peugeot 406 2.0 HDI Baujahr : ab Февруари 1999 Пежо Партнер 2.0 HDi Baujahr : ab Јануари 1999

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
K03
Frequence Опсег:
no
Објектот Ширина:
30cm
Модел Година:
2013
Материјал Тип:
Железо
Објектот Висина:
30cm
Автомобил Производител:
Citroen
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Воздухот Дози
Објектот Должина:
30cm
Објектот Тежина:
8kg
Бренд Име:
Турбо DFO
Поставување на Возило:
турбополнач
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Автомобил модел:
Peugeot 206 2.0 HDi
Моторни:
DW10TD / RHY
Hubraum:
1997 кзм
Leistung:
66 KW
Baujahr:
ab Dez.1999 година
ОЕМ Бр.:
0375C8 0375E3 0375E1 0375E0 0375H7
Делови НЕМА.:
706977-0003 706977-0001 5303 988 0009 VVP1 VF40A104
R

Тие исто така купуваат со овој производ