.

.

Промет на големо со 10pcs/многу 50mm x 30M Висока Температура Отпорни на Топлина Polyimide PCB лента, Изолациони ленти, Злато BGA Лента Polyimide лента

Промет на големо со 10pcs/многу 50mm x 30M Висока Температура Отпорни на Топлина Polyimide PCB лента, Изолациони ленти, Злато

DEN 4223.52
Количина на стоки


Големина : 50mm(ширина)×33m(должина) Технички параметри Боја : Жолто Дебелина : 0.055 mm Издолжување : 50% Затегнувачка цврстина : ≥ 42 N/25мм Кора сила : ≥ 26 N/25мм Капи : 24 # Држи моќ : 48 H (Забелешка : податоците за производот тестирање заеднички вредности, за референца, а не како прифаќање критериуми) Производ Перформанси Goldfinger лента polyimide филмот како супстрат температура силиконски слој е направен, боја е кафеава (жолто), Goldfinger леплива лента добар, послушен, добар температура, растворувач, без навлегување калај, не лепило остатоци на производи со супериорен електрични перформанси : Краткорочни температура од 300 целзиусови степени степен и долготрајна температура 250 целзиусови степени степен; Висок изолација, висока температура, ниска температура, киселина, ниска електролиза, добри механички својства, абразија, солза; Специјални лепило третман, лепење сила, солза по маскирање на површината без да остават траги. Главната цел Главно се користи во боја, обложување, изолирање, чевли, пакување фиксни, конструкција и декорација индустрии; Широко се користи како електроника индустрија во трансформатори, мотори, калеми, кондензатори и променлива фреквенција напојување, висока температура изолација ликвидација; За печатени плочки на табла (PCB), SMT калај печки, бран лемење процес маскирање Goldfinger; Високо-одделение електрична изолација заштита и литиум батерија позитивни и негативни фиксација; За лемење заштита; Мобилен телефон литиум батерија производство на здрав.

Тип:
Лента
DIY Материјали:
Електрични
R

Тие исто така купуваат со овој производ