.

.

RZ Ir Инфрацрвен термометар термички imager рачни дигитални електронски автомобил температура не-контакт hygrometer 950 C индустриски

RZ Ir Инфрацрвен термометар термички imager рачни дигитални електронски автомобил температура не-контакт hygrometer 950 C индустриски

DEN 926.00
DEN 1089.60
-15 %
Количина на стоки


RZ рачни Ir Инфрацрвен термометар термичка камера imager дигитални електронски автомобил температура мерач bbq ласерски отворено не-контакт hygrometer индустриски -50~900 C (-58~1652 F) Emissivity : 0.1~1.00 adjustble 12 : 1 LCD Дисплеј
Ве молиме љубезно забелешка : 1>Ние секогаш имаме доволно производи во парк. 2>Ние ги испратите сите парцели со регистрирани Воздухопловната освен, ќе се определи друг превозот метод. Сите парцели е следење на број. 3> Оваа единица не вклучуваат батериите. Бидејќи меѓународниот воздушен превозот ни забрани да брод од течни, прав и батерии, па не можеме да ги стави во пакет. Се надевам дека ќе може да се разбере & купи батерии во вашата локална продавница или супермаркет. Ви благодариме за вашата поддршка! Ако не се прифати ова, ве молиме да не го стави на ред . 4>За голема цел, ние ќе ви обезбеди голема попуст.
Вовед :
Оваа инфрацрвен термометар се користи за мерење на температурата на објект 's површината,која се однесува за различни топла, опасни или тешко да се постигне објекти без контакт безбедно и брзо.
Карактеристики : 100% СОСЕМА НОВ! Боја : Црна+Жолта боја (Како на сликата) Ласерски покажувач за точни целна со цел Едноставна една рака операција LCD со назад светло Ласерски ON/OFF Switch Emissivity прилагодливи (0.1~1.00) MAX/MIN/AVG/DIF читање Висока/Ниска Температура аларм подесување на Податоци Store/Потсетиме Функција индикација за слаба батерија ДОВЕДЕ назад светло систем за работа под сиромашните осветлување C /F температура единица за конверзија Автоматско исклучување во 7 секунди без да било операција Екранот чекање, функција за Скенирање
Карактеристики : Мерен опсег : -50 °C ~ 900 °C ( -58 °F ~1652°F ) на Точноста : -50°C ~ 0°C( ± 3°C) Од 0°C ~100°C (± 1.5°C), 100°C~900°C (±1.5%) Повторливост : 1 °C или 1% од читање Резолуција : 0.1°C или 0.1°F Време на Одговор : 500m Sec, 95% одговор Emissivity : 0.1~1.00 прилагодливи Растојание До Место Дажба : 12 : 1 Спектрален одговор : 8~14µm Температура на Чување : -20°C ~ 60°C ( -4 °F ~140 °F ) Оперативни Температура : 0°C ~ 40°C ( 32 °F ~104 °F ) Оперативни Влажност : 10-95% RH не-кондензирање, до 30°C (86°F ) DC 9 V батерија (НЕ се Вклучени-ве Молиме љубезно ве молиме имајте на ум дека ние треба да ги тргнеме на батеријата поради политиката на испорака компанија )
Пакет содржина : 1 x Не-Контакт Инфрацрвен Термометар 1 x англиски јазик Прирачник на Оваа единица не ја вклучуваат неговата оригинална амбалажа (PP кутија+Подарок кутија). Товарни за оригиналното пакување е многу скапо. Ако ви треба оригиналното пакување, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на ред.


Стил:
Рачни
Бренд Име:
RZ
Теорија:
инфрацрвен термометар
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Број На Модел На:
GM700 GM900
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Моќност Тип:
9V батерија
Употреба:
Ir термометар
function1:
function2:
function3:
Функцијата 4:
Употреба:
R

Тие исто така купуваат со овој производ