.

.

Нови 24Mp Max 3Mega Пиксели CMOS Сензор 1920x108P HD Дигитален Видео Камера Дигитална видео камера со 2.7 TFT Екран 16X Дигитален Зум

Нови 24Mp Max 3Mega Пиксели CMOS Сензор 1920x108P HD Дигитален Видео Камера Дигитална видео камера со 2.7 TFT Екран 16X Дигитален

DEN 3312.00
Количина на стоки


Нови 24 Mp Max 3 Mega Пиксели CMOS Сензор 1920x108 P HD Дигитален Видео Камера Дигитална видео камера со 2.7" TFT Екран 16 X Дигитален Зум
Производ Главните Карактеристики :
(1). 24 Mega Пиксели резолуција на Сликата од страна на софтвер interpolation
(2). 3 Mega Пиксели CMOS Сензор
(3). 1920*1080 P HD interpolation 20fps (кога се земе видео не може да се движи брзо, мора да полека)
1280*720p 30fps ( кога се земе видео нормална брзина ok (ок))
(4). поддршка до 32 GB SD картичка
(5). 2.7 инчен голем TFT екран
(6). Висок капацитет литиум батерија
(7). 16x Digtal зум
(8). HDMI порт-вистински HD поддршка
Производ Слики :
Q&A :
1. тоа го прави добар квалитет
Вистински сензор е 3 MP cmos сензор, interpolation да се 24mp
видеото е 1080p и 720p, кога користите 1080p не може да се движи толку брзо
720p да се земе во нормална брзина, тоа е костим за нормален домашна употреба
2. има и макро режим
тоа не мора макро режим, може да не се земе фото многу блиску
3. Дали тоа автоматски фокус
ова е digitl зум , тоа е фокусот на објективот, па не може да авто фокус
кога зумирате, слики квалитет ќе не се добри
По Продажбата На Услугата :

Пиксели:
5-6 милиони
Употреба:
За Домашна Употреба
Чување Тип:
SD Картичка
Тип На Сензор:
CMOS
Стабилизација На Слика:
Електронска Стабилизација На Слика
Екран На Допир:
No
NightShot Функција:
No
Аудио Формати На Датотеки:
a
Број На Модел На:
HDV-614p
Тип:
Преносни
Медиуми Тип:
HDD / Флеш Меморија
Бренд Име:
Winait
Оптички Зум:
Фиксен Фокус
Дополнителна Функција:
Снимањето Функција
Филмови Формати На Датотеки:
b
Сензор Големина (инчи):
1/5 инчи
Големина На Екранот:
2 - 3
Тежина:
201g-300g
Висока Дефиниција Поддршка:
1080P (Full-HD)
сензор на слика:
3Mega Пиксели CMOS Сензор
резолуција на сликата:
24MP max страна на софтвер interpolation
HD поддршка:
1980*1080
зумирајте:
16 X дигитален зум
моќност:
Висок капацитет литиум батерија
Надворешна Меморија:
SD картичка за проширување, до 32GB
екран на камерата:
2.7 инчен TFT екран во боја
R

Тие исто така купуваат со овој производ