.

.

Eightwood Автомобил GPS Антена со SMA Приклучок Конектор за Глонасс GPS Примачите и Мобилна Апликација за Шунка ФОЛКСВАГЕН BNW

Eightwood Автомобил GPS Антена со SMA Приклучок Конектор за Глонасс GPS Примачите и Мобилна Апликација за Шунка ФОЛКСВАГЕН BNW

DEN 552.00
DEN 600.00
-8 %
Количина на стоки


Глонасс GPS Антена со SMA Приклучок Конектор за GPS Примачите и Мобилна Апликација
Dielectric Антена Фреквенција : 1574 MHZ/1610 MHz Центар Фреквенција : 1575.42±5 MHz V. S. W. Р : Бенд Ширина : 50 MHz Мин. at-10d B Impendence : 50 ohm Врв Стекнат : 5d Bic Мин/1574 MHz. 4d Bic Мин/1602~1616 MHz Стекнат Покриеност : ?- 4d Bic на -90°~90°(over75% јачина на звук) копче за Ракување со : 1 вати Поларизација : RHCP
LNA LNA Добивка(Без кабел) : 32d B Типичен Бучава Слика : 1.5 d B V. S. W. Р DC Напон : 2.7 V/3.0 V/3.3 V/V 5.0/3.0 V да 5.0 V/други DC Струја : 10m A Max
Механички Тежина : 71g Големина : 49 ×39×15mm Кабел : RG174 3meters или други Конектори : SMA Приклучок стандардна SMA/SMB/СКМ/BNC/FME/TNC/MCX/MMCX или други Монтажа Магнетни : база на Домување : Зелена
Еколошки Работни Temp : -40degree~+85degree Складирање Temp : -45degree~+100degree Вибрации Sine издржам : 1g(0-p)10~50~10 Hz секоја оска Влажност Влажност : 95%~100% RH Водоотпорна : 100% Водоотпорни

GPS тип:
Примачот & Антена
Бренд Име:
Eightwood
Име На Модел:
GA30-300-S01SP
Центар Фреквенција:
1574Mhz/1610Mhz
V. S. W. Р:
1.5
Бендот Ширина:
+/- 5 MHz
Impendence :
50 Ohm
Моќ за ракување:
1 вати
Поларизација:
RHCP
Бучава Слика :
1.5 dB
DC Струја:
10mA Max
Големина:
49 *39*15mm
кабелот тип:
RG174 300cm кабел
R

Тие исто така купуваат со овој производ