.

.

1/4 КООРДИНАТОР Switch Магнетни Електромагнетниот Вода Вентил Модел 2W025-08 DC12V DC24V AC220V

1/4 КООРДИНАТОР Switch Магнетни Електромагнетниот Вода Вентил Модел 2W025-08 DC12V DC24V AC220V

DEN 2832.00
Количина на стоки


PLS ИЗБЕРЕТЕ НАПОН
Име на производ Електромагнетниот Вентил Модел 2 W-025-08 Тип на Две-позиција, дво-насочно Користете Течност Воздух, Вода, Масло, Gase Switch Тип NC Проток на Големината на Порите 2,5 mm/0.1" CV Вредност 0.23 Заеднички Цевка Понесе 6.4 милиметри/1/4" Течност Вискозност Притисок 0~7kg/cm2 Температурата на работа -5 ~ 80 Степен Centigrade Напон
AC110 V, AC220 V,AC24 V
DC12 V, DC24 V Вкупно Size 8 x x x x x 4.5 4.5 cm/3.1" x 1.8" x 1.8" (L*W*H) Кабел Должина 25cm/9.8" Надворешен Материјал Метална Боја Црна, Златен Тон Нето Тежина 241g Пакет Содржина 1 x Електромагнетниот Вентил
Опис : Две позиција, две начин, нормално блиску прекинувач, магнетни електромагнетниот вода вентил. Може да биде инсталиран на секој агол, но тоа е добар избор кога хоризонтална цевка задржи нагоре. Користи за контрола на автоматски на течност и гас во гасовод.

Тип:
Вентили
R

Тие исто така купуваат со овој производ