.

.

WZP-130 -200-450 целзиусови степени PT100 200mmx6mm уреди со покажувач на Род Температура Предавателот Сензор

WZP-130 -200-450 целзиусови степени PT100 200mmx6mm уреди со покажувач на Род Температура Предавателот Сензор

DEN 957.60
Количина на стоки

Име на производ Температура Предавателот Модел WZP-130 Тип PT100 Материјал Метални, Керамички Термички Tesistance Средина Температура од 15-35 C Температура Спектар -200-450 целзиусови степени Степен Влажност Tolerance Value
A : ±(0.15+0.002) C
Б : ±(0.30+0.005) C Заштита Цевка Кол. 16mm/0.63" Водоотпорен Покритие Кол 70mm/2.76" уреди со покажувач на Род Големината од 200 x 6mm/7.87" x 0.24"(L*Кол) Вкупната Големина 21 x 8.2 cm/8.27" x 3.23"(L*W) Главни Боја Сребрена на Ѕвонење, Сина

Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Теорија:
температурата контролер
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Број На Модел На:
WZP-130
Моќност Тип:
како опис
Употреба:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ