.

.

HUAWEI B683 3G Рутер Слотот за SIM Картичката со 4LAN Порта

HUAWEI B683 3G Рутер Слотот за SIM Картичката со 4LAN Порта

DEN 2938.00
DEN 3264.00
-10 %
Количина на стоки


Huawei B683
Huawei B683 3 G рутер е новиот UMTS Huawei рутерот и поддржува HSPA +. На B683 поддржува преземање на брзини до 28.8 Mbps и поддржува испратите брзина на 5.76 Mbps. На B683 е backwardly компатибилен со 2 G, EDGE и GPRS протоколи. Huawei B683 е опремен со четири LAN порти и USB порта за поврзување на хард диск или принтер кој може да се дели. На B683, исто така, има безжичен интерфејс и може да дејствува како безжичен APN.
Huawei B683 рутер овозможува до 32 безжични конекции и 4 lan конекции за да споделување на пристап на интернет преку својот вграден 3g модем.
Спецификации
Оперативен Фреквенција : HSPA/UMTS 2100/900 MHz
GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz
HSPA+ Брзина : 28.8 Mbps downlink, 5.76 Mbps uplink
WLAN : 802.11 b/g/n(300М)
DHCP Сервер, NAT, DNS РЕЛЕ Рутер,firewall,WLAN Qos,DLNA
Удобен веб-базирани управување со
RJ45 : 4 Lan Порти
1 RJ11 Порта за прикачување на аналоген телефон
1 USB порта за печатење и споделување на датотеки
Надворешен 3 G Антена интерфејс : 1 SMA конектор за прикачување на 3 G антена
Светлината Индикатори : Моќ, Wi Fi, јачина на Сигналот, Режим (GPRS/EDGE/3 G/HSPA)
Компатибилен оперативен СИСТЕМ* : Windows 2000, XP, Vista, 7** (треба да работат на Linux)
*Оперативен СИСТЕМ работи само кога го користите како модем

Со Модем Функција:
Yes
Производи Статус:
Акции
WAN Порти:
1
Бренд Име:
Huawei
Пакет:
Yes
Примена:
Претпријатието
LAN Порти:
4
Безжичната:
Безжичната
Тип:
Безжичната
Функција:
Ѕид
Стандарди И Протоколи:
Wi-Fi 802.11 g,Wi-Fi 802.11 b,Wi-Fi 802.11 n
Број На Модел На:
B683
Max. LAN Податоци го Оценувате:
28Mbps
R

Тие исто така купуваат со овој производ