.

.

JQX-62F-2Z 24V DC Серпентина DPDT Висока Моќност Реле 80A/240VAC 28VDC

JQX-62F-2Z 24V DC Серпентина DPDT Висока Моќност Реле 80A/240VAC 28VDC

DEN 456.00
DEN 480.00
-5 %
Количина на стоки

Земја на Производство : КИНА; Бренд : DMiotech; Материјал : Пластични, Сребрен Алуминиум Нето Тежина : 314g; Пакет Содржина : 1 x Висока Моќност Реле Модел : JQX-62 F-2 Z; Серпентина Напон : DC 24 V Контакт Капацитет : 80 A/240 VAC 28 VDC; Тип : 2 Z DPDT Вкупната Големина : 85 x 65 x 65cm/3.3 x x 2.5 2.5 инчен(L*W*H); Завртка Терминали : 8 Модел : JQX-62 F-2 Z Серпентина : 24 V DC Контакт капацитет : 240 V AC 80 A/DC 28 V DPDT 2 Z тип, пластични домување. Може да се прилагоди автоматски, заштити и да се трансформира на електричното коло. Користи широко во далечинскиот управувач, на комуникација, на автоматски систем за контрола, електронска опрема, итн.

is_customized:
Yes
Заштита На Функција:
Епоксидна
Големина:
Subminiature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Теорија:
Електромагнетни Штафета
Број На Модел На:
JQX-62 80A
R

Тие исто така купуваат со овој производ