.

.

MAYLAR@ 24VDC,4000W Чиста синусен облик Надвор од мрежа Инверторот/грид тај инвертер За Соларната Енергија Систем , Излез 50/60Hz,120/220VAC

[email protected] 24VDC,4000W Чиста синусен облик Надвор од мрежа Инверторот/грид тај инвертер За Соларната Енергија Систем , Излез 50/60Hz,120/220VAC

DEN 21848.00
DEN 24827.04
-12 %
Количина на стоки


Примена : Индустриска опрема серија : сончевата енергија, ветерна енергија, гас празнење светилки и др. Вентилаторот за ладење интелигентна контрола.Опис На Производот
Off-Grid 4000w Чиста синусен облик Инверторот за Соларни или Ветер Систем, Една Фаза, Врв Моќ 8000w, 48 VDC, 100 VDC/110 V/120 VDC или 220 VDC/230 VDC/240 VDC,50 Hz/60 Hz 1. Моќ алатка серија : електрични пили, машина за дупчење,удирање машини,воздушниот компресор и др.
Ако цел во голема количина, ние може да ви понуди со нашите најдобри трговија на големо цена.9 НА
Фрекфенција
50 HZ±0. Тоа е higly сигурен инверторот со многу ниска стапка на неуспех. Канцеларија : компјутер, печатач, удвојување на машина, скенер, дигитална камера и др. Внатрешниот дел усвојува ПРОЦЕСОРОТ централизирана контрола, површинска монтажа технологија, кој го направи мала големина и тежина светлина. Усвојува ПРОЦЕСОРОТ контролирани вентилаторот за ладење, кој се прошири фан употреба трајност, се заштеди енергија енергија и подобрување на ефикасноста Работи бучава е на ниско ниво и ефикасност е на високо ниво. Чиста синусен облик излез, со силна преоптоварување способност и широка примена. Тоа може да се зголеми сигурноста на производот. Мали димензии и мала тежина. има целосна заштита функции(над-натоварени заштита, внатрешни работи во текот температура заштита, излез краток спој заштита, текст текот напон заштита ect).
Заштита Карактеристики :
Преоптоварување исклучување
Во текот температура на исклучување
Нисконапонски аларм
Нисконапонски исклучување
Висок батеријата напон исклучување
Краток спој заштита
Обратна поларитетот врска заштита
2. Кујна Апаратот : микробранова печка, електромагнетни рерна, фрижидер,и др. Home електрична апаратот : Електричен вентилатор, правосмукалка, клима уред, светла и др.5
Гаранција
Две Години
Започнете
Предната и задната двојно мек старт
Ладење
Температурно Контролиран Вентилатор
Сертификати
CE, Ro HS
3. Производот се покаже :
Карактеристики : Користете напредно двојно ПРОЦЕСОРОТ единствен чип компјутерски интелигентни controle технологија. Работилница детали
Во spection на plug-in единици :
Дебагирање и Монтажа :
Стареење тест :
Бранови тест :
Готови производи :
Answer : ___________________________ Note :
А : ве Молиме бидете сигурни дека ако на напон и приклучокот одговара за вашата земја стандард.5
КОЛИЧИНА / ЦТН
1 Парчиња Картон Големина (mm)/ Картон Тежина (КГ)
582*300*235 / 10.
Б : Ако треба изразат превозот услуга, како UPS-от, DHL, EMS, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви понуди на превозот надомест за оваа точка.5 HZ или 60 HZ±0.5 HZ
Излез waveform
Чиста синусен облик
Waveform изобличување
THD
USB
5 V 500m A
Излез ефикасност
Максимум од 94%
Влезниот напон спектар
40-61 V
Undervoltage алармот
42±1 V
Undervoltage заштита
40±1 V
Overvoltage заштита
61±1 V
Напон обновување
48±1 V
Overvoltage обновување
59±1 V
Заштита на функција
Undervoltage / overvoltage
LED црвеното светло за аларм, автоматско обновување
Преоптоварување
LED црвеното светло за аларм, заклучување
Над-температура на
LED црвеното светло за аларм, автоматско обновување
Краток-коло
LED црвеното светло за аларм, автоматско обновување
Текст обратна
Диоди или MOS транзисторски
Оперативен собна температура
-10°C- +50°C
Чување на собна температура
-30°C- +70°C
Производ Големина на (mm) / Пакет Големина (mm)
467*199*145/ 582*300*235
Н W/G.

Излез Тип На:
Еден
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
467*199*145mm
Тежина:
9KG
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
PSW4000W
Фрекфенција:
50/60HZ+/-0.5 HZ
Бренд Име:
MAYLAR
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Гаранција:
две години
Сертификати:
CE, RoHS
Влезен Напон:
24v
Излезниот Напон:
100V,110V,120V/220V,230V,240V
R

Тие исто така купуваат со овој производ