.

.

Целата турбо/Заврши турбо/Full турбо/Турбополнач RHF5 8973125140 за ISUZU Holden Полицаец ОПЕЛ 4JX1T 3.0 L

Целата турбо/Заврши турбо/Full турбо/Турбополнач RHF5 8973125140 за ISUZU Holden Полицаец ОПЕЛ 4JX1T 3.0 L

DEN 6530.00
DEN 8592.00
-24 %
Количина на стоки


Целата турбо/Заврши турбо/Full турбо/Турбополнач RHF5 8973125140 за ISUZU Holden
Полицаец "ОПЕЛ" 4 JX1 T 3.0 L
Турбо модел : RHF5
Дел NO. :
VA430015/VB430015/VC430015/VD430015/VE430015/VF430015/VA430070
ОЕМ БР. :
8971371093/8971371094/8971371095/8971371096/8971371097;
8971371098/8971371099/8972503640/8972503641/8972503642/8973125140
Ладење тип : Вода за ладење +масло за подмачкување
Примена :
ISUZU Полицаец/Bighorn 4 JX1 T,3.0 L,157 HP,99-04;
"ОПЕЛ" Монтереј Б DTI 4 JX1 T,3.0 L,159 HP,98-99.
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
rhf5
Frequence Опсег:
no
Објектот Ширина:
21cm
Модел Година:
2014
Материјал Тип:
Железо
Објектот Висина:
21cm
Автомобил Производител:
Опел
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Воздухот Дози
Објектот Должина:
21cm
Објектот Тежина:
8kg
Бренд Име:
Турбо DFO
Поставување на Возило:
турбополнач
Автомобил модел:
ЗА ISUZU Полицаец 99-04, 4JX1TC
Место на Потекло:
Liaoning, Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ