.

.

Кинески Грејач 3KW H30-R1 LX за Џакузи бања,ЕЛЕКТРИЧНА ГРЕАЛКА 3 KW Директно Топла Када/Спа Делови

Кинески Грејач 3KW H30-R1 LX за Џакузи бања,ЕЛЕКТРИЧНА ГРЕАЛКА 3 KW Директно Топла Када/Спа Делови

DEN 6739.00
DEN 7488.00
-10 %
Количина на стоки


H30-R1 со посебен притисок се префрлите од вториот жица подобри и може да ги заменува старите H30-R1 verion intergrated се префрлат во внатрешноста,повеќе од сигурен и издржлив
Напон/Фреквенција : 220 V-240 V/50 Hz
Моќност (kw) : 3
струја (А) : 13 (230 V)
Бања capactity (Литар) : 1285
инсталација (cmm) : 50.8*L 255
Тип : СПА
Димензија (mm) : 290*195*155
Нерѓосувачки 3k W електричен грејач кој ги поврзува во систем за контрола. Доаѓа со притисок прекинувач кој го спречува грејач пали ако нема вода тече. Индикатор светлото што свети црвено кога грејач е оперативен. Прегревање заштита која се активира на 60°C, прирачник за ресетирање. Грејач е главно се користи за греење на вода во Поларните спектар на бањи во комбинација со систем за контрола, како и циркулација на крвта се пумпа.
Оваа ажурирани грејач е идеален за замена на старата верзија H30-R1 & Петел грејач јас тип

Број На Модел На:
H30-R1
R

Тие исто така купуваат со овој производ