.

.

A8 Стил За TOYOTA Camry Aurion LED Лента Главата Светлина 2012-2013 година LDV2

A8 Стил За TOYOTA Camry Aurion LED Лента Главата Светлина 2012-2013 година LDV2

DEN 23039.52
Количина на стоки

Боја : Црна Домување. 2 ПАРЧИЊА/картон
4.Тие ги имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобили. Сите овие главата светилки ние го носат во моментов се инсталирани со Халоген сијалица во неговата висока зрак; И таму не е сијалица во својата ниска зрак, или затоа што производителот ги остава дека опции за купувачи. Површината стврднување третман
3. Малиот Зрак Сијалица Тип : D2 H/H7 Модел; Висок Зрак Сијалица Тип : H1 Модел. Ако на купувачот се исклучиво на светлината моделот ве молиме мислам дека над тоа. Превозот адреса :
4. Телефон за контакт Бр. Restyled појавата со повисоки перформанси осветлување излез. И тоа е, исто така, OK (ок) за Десната рака диск. Главата светилки имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобили.
Во спротивно, нема да биде гаранција против превоз!
1.
Забелешки :
Ве молиме отворете & провери предмети; Бидете сигурни дека тоа е непроменети пред да потпишете. Кога ќе го вклучите ниска зрак на слаба светлина ќе светне. Домување е донесен УВ третман
2.
Производ детални слики
. Сите овие главата светилки имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобил. Led диодите ќе остане кул состојба и подолг живот спам со НИТУ боја исчезнува.
На овој начин, ние можеме да испратите објекти од рок од 24 часа, што е можно, и можете да ги добиете безбедно во најкусо време. Лесна инсталација (Професионална инсталација се препорачува).
Тоа е игра и приклучокот. Главата светилки имаат проектор објективот и светлината ќе биде добро фокусирани. Единствената разлика е во светлината на моделот. Внатрешната за домување анти-магла третман
Важни Совети :
Со цел да испратите објекти од веднаш, ве молиме љубезно ве молиме да ги споделите со нас вашите детали превозот адреса
Руската Пост известување треба да ги користите Клиенти Корисници Полно Име
1.
Овој објект е еден пар : Лево светилка и Право Светилка за еден автомобил употреба. Тоа значи малиот зрак проектор леќа е bi xenon проектор леќа.
Предност :
1. За малиот Зрак се Bi xenon проектор леќа светла. Стил : LED Глава Светилки.
И тоа може да се обезбеди многу повеќе спаси возна состојба. Сепак, некои од автомобили се чувствителни препорачуваме купувачот
За да ги инсталирате овие светилки од страна на професионални инсталерот. Надградите вашиот возило со racing изглед.
Тоа е лесно да се инсталира. Состојба : Нова(само треба да го замени вашиот халоген светлата за полнење). Тоа е игра и приклучокот. Примачот Име И Презиме :
2. Во спротивно, нема да биде гаранција против превоз!
1. Директна замена. Овие главата светилки се дизајнирани за Левата рака диск. Кога ќе го вклучите здраво зрак, високиот зрак и ниска зрак светлина до заедно како висока светлина. Post code/ поштенски код :
Откако ќе го поставите цел. Пакет се Вклучени : Еден пар за еден автомобил употреба (Лево и Десно Светилка 2 ПАРЧИЊА/картон). И тие можат да изберат да инсталирате со Халоген сијалица или HID Xenon сијалица. Па таму ќе биде 4 светла заедно.
Забелешки :
Ве молиме отворете & провери предмети; Бидете сигурни дека тоа е непроменети пред да потпишете.

Бренд Име:
SuperTuning
Име На Модел:
Camry
Автомобил Производител:
Тојота
Извор На Светлина:
LED
Материјал Тип:
PC
Напон:
12V
Автомобил модел:
Camry
Година:
2012-2013
Специјални Функции:
LED
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Тип На Објект:
Фарови
Објектот Тежина:
12kg
R

Тие исто така купуваат со овој производ