.

.

Соновни Топло Бела 2 парчиња/Многу 100 LED Евтини Led Градина Самовила String Светлина За Божиќ Декорации

Соновни Топло Бела 2 парчиња/Многу 100 LED Евтини Led Градина Самовила String Светлина За Божиќ Декорации

DEN 1910.40
Количина на стоки


Опис на производот : 100 Бела Боја LEDFairy Светла Совршен за Градина карактеристики Активирате автоматски во мрак
Предност : 3 AA Ми-NH Батерии Инсталиран , Долго работат време од било други. 8 Мулти-функции Програма Switch , Можете да изберете различни флеш начин или Едноставно да се ЗАДРЖИ СТАБИЛЕН НА!!! Мулти Монтирани , Директно монтирање на Ѕид со Завртки .. Или користете скок да го инсталирате Соларен панел во градината никаде!!!
Specifcations :
Бренд
KITOSUN
LED Светилки во Боја
Јасно
LED светла Боја
Бели LED Светло
Води Должина На Кабел
1.5 М
Боја На Кабел
Темно Зелена
Извор На Енергија
Соларен Погон ,3 AAA 1000 m AH Ми-NH Батеријата Инсталиран
Големина
10 M 100 Pcs LED Светла
Функции
Мулти-Функции (Вклучува Постојан On)
Едноставен, но елегантен, нашиот Сончев Самовила Светла се постојано присутни најдобри продавачот во рок од нашето големо сончевата светлина опсег. Вклучат нив, насекаде околу градината за да се создаде магичен ефект, особено осветлувајќи области како грмушки, дрвја и pergolas. Изберете помеѓу 8 различни функции, креирање на изгледот на вашата градина што одговара поединечно за вашите потреби. Ова особено сет карактеристики 100 Боја Менување на Led диодите на 10m должина, што го прави идеален за било која поголеми области во кои се бара осветлување. Овие трајни светла не е само за лето, но се уште може да се користи во текот на целата година да им даде на вашата градина, на искра и се потребни!
Што може да очекува од нив да се работи за околу 15 часа, кога целосно наполнета, па затоа не заборавајте да го постават соларни панел некаде дека ќе го добиете максималниот износ на сончева светлина. Со користење умен light sensor, тие ќе светне автоматски како мрак пристапи. На соларен панел е вон производ, што ќе ви овозможи да се одржи на самовила светла во секој агол на вашата градина што се бара, додека соларен панел се наоѓа во директна сончева светлина во текот на денот.

Емитуваат Боја:
Ладно Бела
Тип На Објект:
Пејзаж Осветлување
Извор На Енергија:
DC
Wattage:
6-10W
сертификација:
CE,RoHS
Заштита Ниво:
IP68
Број на извори на светлина:
> 20
Број На Модел На:
KS-SL-010M
Напон:
6V
Број на Светла:
7 & Up
Бренд Име:
KITOSUN
Гаранција:
1 година
Тело Материјал:
ABS
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Осветлување Област:
1-3 квадратни метри
Отворен Тип Осветлување:
таванот светла
Техника:
Сончевиот
Стил:
Соларна LED Светла
LED Сијалица Боја:
мулти-бои
LED Сијалица Количина:
100pcs
LED Проред:
10cm
Доведе Кабел:
1.5 м
Боја На Кабел:
Темно Зелена
Функции:
8 режими на Блицот ,Вклучува Постојан На
Активни:
Авто светлина во темнината
Време На Полнење:
6-8Hours
Работат Време:
по целосно наполнет. се работи за 12 часа
Апликации:
Градина Оркестарот,самовила светлина,Божиќ светлина
R

Тие исто така купуваат со овој производ