.

.

BUHESHUI 1.2 W 18V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Модул DIY Соларен Систем За 12V Батерија 100*100*3ММ Епоксидна 10pcs/многу

BUHESHUI 1.2 W 18V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Модул DIY Соларен Систем За 12V Батерија 100*100*3ММ Епоксидна 10pcs/многу

DEN 1563.00
DEN 1776.00
-12 %
Количина на стоки


1.2 W 18 V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Модул DIY Соларен Систем За 12 V Батерија 100*100*3ММ 10pcs/многу Бесплатен Превозот
1.бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел
2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка
3.Тип : поликристални Силикон
4.Макс работа напон : 18 V
5.Макс работат на струјата : 0-265ma
6.моќност : 1.2 W
7. Димензија : 100mm×100mmx 3 мм
Како да се избере соларен панел :
Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.
DC акумулатор
Соларен Панел
1.2 V
2 V ~ 2.5 V
2.4 V
3.5 V ~ 4 V
3.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ . НАУКА ПРОЕКТИ . ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ . ПОЛНЕЊЕ МАЛИ DC БАТЕРИИ . ИЗГРАДБА НА ВАШИОТ СОПСТВЕН САМО НАПОЈУВА МОДЕЛИ / ИГРАЧКИ / СОЛАРНИ ПРИКАЖУВА .
Пакети вклучуваат : 10 x 1.2 w соларен панел

Број на Панели:
1
Max. Моќност:
1.2 W
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Големина:
100*100mm
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Материјал:
Поликристални Силикон
Номиналниот Капацитет:
NO
Број На Модел На:
1.2 W 18V
is_customized:
Yes
Број на Клетки:
12
R

Тие исто така купуваат со овој производ