.

.

KLA-15 G1/2 Пневматски вентил

KLA-15 G1/2 Пневматски вентил

DEN 2544.00
Количина на стоки


ПОВТОРНО и KLA серија еден начин гас вентил
Овие се проток контрола вентили се состои од еден начин на вентили и гас вентили. Кога гас текови во позитивна насока, на еден начин вентил за да се исклучи. Кога гас тече во обратна насока, вентил doest не обезбеди throttling. Тие се користат за контрола на брзината на цилиндар движење и се така наречени за контрола на брзината, вентили.
Карактеристики :
1) Порт големина на :
а) 06 : G1/8"
б) 08 : G1/4"
в) 10 : G3/8"
г) 15 : G1/2"
2) Работен медиум : 40 microns филтрира воздухот
3) Температура опсег : -5~60°C
4) Работен притисок опсег : 0-0.8 MPa
5)Пневматски Подмачкување : не е потребно

Тип:
Вентили
Број На Модел На:
KLA-15
R

Тие исто така купуваат со овој производ