.

.

ЕЕ-SX674 NPN Микро Фото Сензор Дупчиња Фотоелектрически Префрлате

ЕЕ-SX674 NPN Микро Фото Сензор Дупчиња Фотоелектрически Префрлате

DEN 592.32
Количина на стоки

Име на производ Фото Микро Сензор Switch Модел ЕЕ-SX674 Тип Тесно Инсталација Тип на Светлосен Извор Ga As Инфраред LED (Пулс-Modulated) со Врв бранова Должина од 940 nm Контрола Излез NPN Отворен Колекторски Излез DC5-24 V 100m A Подолу, Остаток на Напон Под 0.8 V(Кога Оптоварување Тековната 100m A), Остаток на Напон Подолу 0.4 V(Кога Оптоварување Тековната 40m A), Откривање на Далечина 5 мм Стандард за Откривање на Далечина Нетранспарентно 2×0.8 mm Над Тип на Сензор на Фотоелектрически Температура Оперативни -10 до +55 °C Напојување Напонот DC5-24 V±10% Консумираат Тековната 35m A Подолу Материјал Пластика, Електрични Делови Големина 2.6 x 1.4 x 1,5 см / 1" x 0.5" x 0.6"(L*W*T) Боја Црна

Гаранција:
како опис
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Број На Модел На:
како опис
Карактеристики:
како опис
Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ