.

.

Dial дебелина Мерач за хартија ,филм, кожа (Резолуција 0.01 MM длабочина 270mm мерка,опсег 0-20mm)

Dial дебелина Мерач за хартија ,филм, кожа (Резолуција 0.01 MM длабочина 270mm мерка,опсег 0-20mm)

DEN 6480.00
Количина на стоки


Dial дебелина Мерач за хартија ,филм, кожа (Резолуција 0.01 MM длабочина 270mm мерка,опсег 0-25мм)
Инструментот се користи за прецизни мерења на различни ткаенини, кожа и пластика, теписи, производи од хартија,метал плоча, како што се лист дебелина. Инструментот е едноставен, интуитивен, читање, преносни, и разноврсна и така натаму.
Techinique Параметар :
Модел
GL05
Резолуција на односот на
0.01 mm
Мерен опсег
0-20mm
Точноста
+-3%
И грло
270mm
Работна температура
0-40°C
Конкурентна влажност
≤80%
Useage :
1. Тоа е мерен инструмент кој ги инсталира dial индикатор на dial мерач застане, да се измери оддалеченоста помеѓу две тркала лице (дебелина).
2. прирачник ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ или автоматско исклучување, поставување на нула во било која позиција Метрички /Инчен систем конверзија во било која позиција
Лесно да се работи, визуелизира во читањето на податоци, преносни и голем спектар на примена.

Број На Модел На:
GL05
Со Светлото Или Не:
No
Мерен Опсег:
0-20mm
Точноста:
+-3%
Земјата на Оригиналната:
Кина
Работна температура:
0-40°C
Конкурентна влажност:
≤80%
Резолуција:
0.01 mm
длабочина:
270mm
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ