.

.

М8 Тема К Тип Температурна Контролер 1M Жица Доведе Thermocouple Сензор Сонда 0-400C 5mm 150mm x 2 Предници

М8 Тема К Тип Температурна Контролер 1M Жица Доведе Thermocouple Сензор Сонда 0-400C 5mm 150mm x 2 Предници

DEN 381.60
Количина на стоки

Име на производ Thermocouple Тип К Тип Температурна Опсег 0-400 C(32-752 F) Сонда со Дијаметар од 5mm / 0.2" Сонда Должина 150mm / 5.9" (Не се Вклучени Флексибилен Дел) Навој Дијаметар 8mm / 0.31" Внатрешна Изолација Fibreglass Надворешен Заштитен Метал Shield Вкупна Должина од 100 CM / 39.3"" Вилушка Терминал Проред 3.5 mm / 0.13" Боја Како на Сликата Прикажани

Број На Модел На:
како опис
Теорија:
Thermocouple Термометар
Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Употреба:
како опис
Моќност Тип:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ