.

.

Turbolader/Турбополнач/Заврши турбо GT1544S 700830-0001 700830 за Рено Megane Сценско Лагуна Espace Clio 1.9 dTi F9Q / F8Q

Turbolader/Турбополнач/Заврши турбо GT1544S 700830-0001 700830 за Рено Megane Сценско Лагуна Espace Clio 1.9 dTi F9Q / F8Q

DEN 6895.00
DEN 9072.00
-24 %
Количина на стоки


Turbolader/Турбополнач/Заврши турбо GT1544 S 700830-0001 700830 за Рено Megane
Сценско Лагуна Espace Clio 1.9 d Ti F9 Q / F8 Q
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
GT1544S 700830-0001/3
Frequence Опсег:
no
Објектот Ширина:
21cm
Модел Година:
2014
Материјал Тип:
Железо
Објектот Висина:
21cm
Автомобил Производител:
Рено
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Воздухот Дози
Објектот Должина:
21cm
Објектот Тежина:
5kg
Бренд Име:
Турбо DFO
Поставување на Возило:
турбополнач
Автомобил модел:
ЗА РЕНО megane/лагуна/сценски F9Q730 1.9 L
Место на Потекло:
Liaoning, Кина (Копно)
Моторни:
F9Q / F8Q
Hubraum:
1870 кзм
Leistung:
59 Kw
Baujahr:
Јан.2000 бис Септември.2005 година
Делови НЕМА.:
5303 988 0014 5303 988 0038 700830-0001 454165-0001
ОЕМ БР.line1:
7700108948 7700107795 7700872574
ОЕМ БР.линија 2:
7701471634 7711134065
R

Тие исто така купуваат со овој производ