.

.

POA-LMP148 замена светилки за SANYO PLC-XU4010C XU4000 XU4050C оригинални гола сијалица

POA-LMP148 замена светилки за SANYO PLC-XU4010C XU4000 XU4050C оригинални гола сијалица

DEN 2554.00
DEN 2688.00
-5 %
Количина на стоки

Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден. Оригиналниот светилка со домување (OWH/GLM/OEM)
3. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени.
Ви благодариме за вашата посета и имаат пријатен шопинг. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка.Опис На Производот
Детали за производот
Модел БР. Ние сме секогаш тука за да се одговор на првиот претходниот период.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. 180-ден Гаранција.
Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пад писмо по е-пошта. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите. Компатибилен голи светилка (CB)
Оригиналниот голи светилка бренд вклучуваат : SHP UHP VIP NSH NSHA ХС HSCR UHE UHB
Повеќе детали на светилки за вашиот референца,ве молиме проверете ги следните фотографии
Зошто да се купи од нас
1. Сигурен Corporation. Компатибилен светилка со домување(CWH/ML/СМ)
5. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
• Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
• Отстранете го поклопецот
• Unscrew светилка домување единица
• Отстранување на стари светилка
• Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Проектор светилки слабо како тие возраст. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле. Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
4. Ние сме биле во проектор светилки за 10 години.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Професионална Соработка Тим. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Со цел да го докажеме нашиот квалитет светилки, ние може да ви понуди 180-ден гаранција од денот на превозот фактура,која може да направи вашата уживаат во животот слободно. : POA-LMP148
Сијалица параметри : UHP245/170 W 50x50
Се применуваат следниве проектор модели :
HITACHI CP-S420 CP-X430 CP-X430 W MCX2500
Услови на купување
Гаранција : 180 дена од денот на превозот фактура
Плаќање : ТТ однапред, Western Union
Испорака : 2~3 дена по банка лизга или плаќање
Курир : DHL, UPS-от, FEDEX, EMS
Ние можеме да снабдување :
1.

Број На Модел На:
POA-LMP148
Бренд Име:
SIMUSA
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Траење на живот:
2000-3000
Номинална моќност:
UHP245/170W
R

Тие исто така купуваат со овој производ