.

.

проектор светилка POA-LMP111 за SANYO PLC-WXU30 WXU700 XU101 XU105 XU106 XU111 XU115 XU116

проектор светилка POA-LMP111 за SANYO PLC-WXU30 WXU700 XU101 XU105 XU106 XU111 XU115 XU116

DEN 5016.00
DEN 5280.00
-5 %
Количина на стоки

Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле. Оригиналниот светилка со домување (OWH/GLM/OEM)
3.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Проектор светилки слабо како тие возраст. Ние сме секогаш тука за да се одговор на првиот претходниот период.
Модел NO : SANYO POA-LMP111
Сијалица параметри : NSHA275 W
Се применуваат следниве проектор модели :
SANYO PLC-WXU30 WXU700 XU101 XU105 XU106 XU111 XU115 XU116
Услови на купување
Гаранција : 180 дена од денот на превозот фактура
Плаќање : ТТ однапред, Western Union
Испорака : 2~3 дена по банка лизга или плаќање
Курир : DHL, UPS-от, FEDEX, EMS
Ние можеме да снабдување :
1. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден. Ние сме биле во проектор светилки за 10 години.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Со цел да го докажеме нашиот квалитет светилки, ние може да ви понуди 180-ден гаранција од денот на превозот фактура,која може да направи вашата уживаат во животот слободно.
Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пад писмо по е-пошта.
Ви благодариме за вашата посета и имаат пријатен шопинг. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран. Оригиналниот со модул(НП/OLM)
2. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
• Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
• Отстранете го поклопецот
• Unscrew светилка домување единица
• Отстранување на стари светилка
• Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Сигурен Corporation. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите. Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
4. Професионална Соработка Тим. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Компатибилен голи светилка (CB)
Оригиналниот голи светилка бренд вклучуваат : SHP UHP VIP NSH NSHA ХС HSCR UHE UHB
Повеќе детали на светилки за вашиот референца,ве молиме проверете ги следните фотографии
Зошто да се купи од нас
1. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. 180-ден Гаранција. Компатибилен светилка со домување(CWH/ML/СМ)
5.

Бренд Име:
SIMUSA
Број На Модел На:
POA-LMP111
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Траење на живот:
2000-3000
Номинална моќност:
NSHA275W
R

Тие исто така купуваат со овој производ