.

.

НОВИ 4 CH Канал H. 264 Домашна Мрежа 5 во 1 Мини видео надзор HDMI 1080P AHD TVI CVI DVR ONVIF NVR P2P Безбедност Видео Рекордер Системи

НОВИ 4 CH Канал H. 264 Домашна Мрежа 5 во 1 Мини видео надзор HDMI 1080P AHD TVI CVI DVR ONVIF NVR P2P Безбедност Видео Рекордер

DEN 1736.00
DEN 2196.96
-21 %
Количина на стоки


Ние, исто така може да ви обезбеди со цената на AHD HD камера и HDD, ако треба да контактирате со нас
Ова 4-канал AHD DVR е дизајниран специјално за безбедност и одбрана областа што ја прави оваа извонредна дигитални камери производ.
Тоа има силна мрежна услуга која во голема мера го подобрува мрежата за пренос на податоци капацитет и далечински управувач способности.
Тоа се воведува вграден ЛИНУКС оперативен систем кој нуди повеќе стабилни перформанси.
Тоа донесува стандард H. 264 видео компресиран формат и Г. 711 A аудио компресиран формат кој insures високо квалитетни слики и ниска грешка кодирање сооднос.
Оваа светлина-тежина и едноставен дизајн, заврши со едно копче-помалку fascia која може да биде целосно контролирани од или од страна на далечинскиот управувач или на глувчето, го прави добра вредност за парите.
Ова е мора да има ставка за својата нова канцеларија, како и вашите home security add-ons.
Спецификации : Со VGA и HDMI излез Поддршка 1 парче SATA HDD, максималниот капацитет е 4 ТБ H. 264 главниот профил на компресија алгоритам идеален за самостоен DVR Светлина-тежина и едноставен дизајн Поддршка 2 x USB 2.0 порт за глувчето, резервна копија, надградба итн.. USB снимање бекап и мрежа копија Видео BNC ( 4ch видео запис на текст), Аудио РКА ( 1ch аудио влез , 1ch аудио излез) Поддршка VGA и BNC видео излез во исто време Поддршка од Мрежата и мобилен далечински мониторинг, како што е i Phone, Blackberry и Android, Symbian и Windows mobile Поддршка Моќен Мрежна услуга (DHCP / PPPOE / FTP / DNS / DDNS /NTP / UPNP / e-mail / IP право / IP search / ALARM ЦЕНТАР итн..) ВЕБ, мобилни CMS, ПАКЕТИ. Со звучен систем за заштита коло, единствен трикратен чувар функција, единицата користи многу ниска потрошувачка на енергија за да се обезбеди опрема никогаш нема да се откажам Со единствена црна кутија технологија, може да се следи целиот кандидира процесот на опрема, во голема мера може да се намали трошоци за одржување Поддршка на 20 јазици Поддршка на Apple i Phone апликација " v MEye Cloud ", можете да го овој стан со вашиот i Phone или Andriod телефон и пристап за да го гледаат во живо и контрола на видео во живо потоци од вашиот камери и DVRs Пакување листа : 1 x4 CH 1080 N 5-во-1 AHD DVR ( 4 CH/8 CH незадолжително) 1 x USB Глушец 1 x Напојување 12 V DC

Изгради-во HDD:
Никој
Приклучокот стандард:
НИ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, ЕУ Приклучокот, АУ Приклучок
видео влез:
4CH, 8CH
Хард Диск Големина:
3.5
Технологија:
Аналогни,HDCVI,HDTVI,Мрежа,AHD
Безжичната Безбедност:
WEP
Хард диск од Тип Интерфејс:
SATA
HDD Капацитет:
Никој
Видео Влезен Интерфејс:
BNC (1.0 Vp-p, 75Ω)
Алармот Акција:
Локалните Алармот
Резолуција На Видео:
1080N
DVR Напојување:
DC12V
Аудио влез:
1 HDMI,1 РКА
Аудио Формат На Компресија:
G711A
Број На Модел На:
1004C
Мрежен Интерфејс:
RJ45 10/100
Тип На Бекап:
USB Флеш Нуркачи
Комуникациски Интерфејс:
RS232
Двонасочна Аудио:
Yes
Поддржани Оперативни Системи:
Microsoft Windows XP,Microsoft Windows 7
Мрежен Протокол:
TCP/IP
Аудио Излез:
1CH РКА
e-Облак(P2P):
Yes
Видео Стандард:
ПАЛ
Видео излез:
1CH HDMI 1920X1080 60Hz
Бренд Име:
HSmart HD
IP Режим:
Динамична IP адреса
R

Тие исто така купуваат со овој производ