.

.

10 компјутери/многу Nitto лента 973ul-T0 s.13mm*W19mm*L10m

10 компјутери/многу Nitto лента 973ul-T0 s.13mm*W19mm*L10m

DEN 4080.00
Количина на стоки

Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.Цевка и хопер linings 4.13 38 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.
Карактеристики : 1. Не-лепило страна се покажува одлични карактеристики на polytetrafluoroethylene како што се електрични својства, отпорност на топлина, временските услови, хемиски и вода (вода-пролевање), и не-adhesiveness.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас. Супериорен мувла-ослободувачки и лизгање својства. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет.Топлина-отпорни на масла за топлинска запечатување 3. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . Ви благодарам многу !
.13 15 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.
10 компјутери/многу Nitto лента 973ul-T0 s.13 13 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2.13mm*W19mm*L10m
Внимание !!
973 UL-S е направен во Кинески Nitto Denko (Шангај Songjiang) фабриката .
За превозот :
1.
Модел Супстрат
Краткорочни
отпорност на топлина
Континуирана употреба температура Линк
Дебелина ( мм )
Ширина
( mm )
Должина
( m ) Број 973 UL-S 0.13 50 10 300 степен -60~280 степен

Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.
За плаќање : 1. Тоа само ве однесе 30 секунди.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката. Добри и Вистински Квалитет! 2017 Топла Продажба !!
Колку повеќе наредбата, повеќе попуст имате ! ! : )
Спецификација
Боја
Беж
Spec. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.13mm*W19mm*L10m
Краткорочни отпорност на топлина
300 Степен
Континуирано отпорност на топлина
-60~260 Степен
Производ База Материјал
Стаклени Влакна Текстил
Лепило
Силикони
Преглед :
Стакло текстил база материјали импрегнирани со polytetrafluoroethylene (PTFE) дисперзија потоа sintered. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас.13 25 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.Увезената Царинските Давачки и даноци на Купувачот на Сметка.Површинскиот слој на големината ролни за умирање и смола третман Широко се користат во фармацевтската индустрија, индустријата за храна, печатење индустрија, индустрија, хемиска индустрија, итн
Структура :
Одлични Перформанси :
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Како што следува табела на други спецификации.13 19 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Еден површината се третира и обложени со силиконски лепило, која покажува одлична отпорност на топлина и механичка сила.)
За повратни информации :
1.Отпорни на топлина изолација 2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Добро држење сопственост на покачени температури и димензионална стабилност.

Тип:
Лента
Број На Модел На:
973ul-s
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Лента Тип:
Електрични Лента
боја:
Беж
Spec.:
T0.13mm*W19mm*L10m
Краткорочни отпорност на топлина:
300℃
Континуирана употреба температура:
-60~260℃
Производ база материјал:
Стаклени Влакна Текстил
Предност:
Паста со електронско мастило и лепливи мат отпорни на топлина платно
Употреба:
Се користи за торба машината кога е затворање на производи.
Функција:
Топлински отпор, хемиска отпорност, водоотпорен
Широко се користи во:
Топлина запечатување, топлина опрема и пакување електронската индустрија
Место на Потекло:
Јапонија Nitto Denko
R

Тие исто така купуваат со овој производ