.

.

4x30mm Главата Контрола на Температурата Отпор Сензор PT100 Тип w Изолација Жица

4x30mm Главата Контрола на Температурата Отпор Сензор PT100 Тип w Изолација Жица

DEN 281.28
Количина на стоки

Име на производ Отпор Сензор на Температура на Трансфер Тип PT100 Температурни Опсег -50- +250°C Сонда Големина 4 x 30мм/ 0.16" x 1.2"(D*L) за Кабел Должина 47.5 cm/18.7" Материјали од не ' Рѓосувачки Челик Боја на Тон Сребро.

Број На Модел На:
како опис
Теорија:
температурата контролер
Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Употреба:
како опис
Моќност Тип:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ