.

.

505060 li-полимер батерија на 3.7 v 2000mAh за gps Батерии За MP4 MP5 PSP мобилен телефон 5*50*60mm видео игра PSP

505060 li-полимер батерија на 3.7 v 2000mAh за gps Батерии За MP4 MP5 PSP мобилен телефон 5*50*60mm видео игра PSP

DEN 337.00
DEN 383.52
-12 %
Количина на стоки


Литиум полимер Li-ion Батеријата Банка Примена : 1 комуникација : мобилен телефон, веб телефон, interphone, Bluetooth слушалка. 2.канцеларија уреди : Лаптоп, PDA, преносни electrograph, пренослив печатач. 3.Видео уреди : GPS, дигитална камера, видео камера, преносни DVD, преносни телевизија, MP3, MP4. 4.Преносни размена уреди : ПОС, Корисна, Отпечатоци машина, преносливи акции машина. 5.Осветлуваат уреди : рудар светилка, searchlight. 6.Други : играчки, модели.
1 x компјутери 3.7 V 2000m Ah висок капацитет литиум li-полимер li ion батерија за Мобилен телефон, MP3 MP4 GPS Навигација, bluetooth слушалки dvd Рекордер камера Моќ банка, таблет КОМПЈУТЕР..
Модел : 505060 055060
Погодни за : Bluetooth слушалки, Bluetooth тастатура, точка читање пенкало, MP3 / MP4, PDA, мобилни ТВ, СРЕДИНАТА, лаптоп, GPS, машинско учење, конзоли за игри, дигитални камери, camcorders..
Карактеристики : 1> 100% сосема нов 2> Висок квалитет и висок капацитет! 3> вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето 4> Големина : 5mm(H)*50mm(W)*60mm(L) 5> Оценка : DC3.7 V 2000m Ah напон : 3.7 V ,1 C празнење ,брзо полнење : 1.0 C : 0.5 C ,Стандард полнење метод : 0.5 C CC (константна струја) задолжен да 4.25 V, тогаш CV (константен напон 4.2 V) полнење до наплатат струја е помала или еднаква на 0.05 C; максималното полнење на струјата : 1 C Максимална испуштање струја : 1 C Празнење критичниот напон : 2.75 V испуштање температура : -20 степени C~+60 степени C време на Полнење : 2-5hrs (стандард); 2hrs (брзо) Заштита функција : преку полнење со текот на испуштање, во текот тековната, краток спој заштита, во текот температура заштита вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. Пакет содржи : 1 x компјутери 3.7 v 2000m Ah 505060 литиум полимер lipo батерија.
Ве молиме заврши плаќање во рок од 3 дена. бидејќи цел, ние прифаќаме Зачувам; Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Зачувам.
Сите Пакет ќе превозот од 48 часа, освен празник & викенд ден. ние сме во состојба да преземе било каква одговорност за било. обичај задоцнување или данок. бидејќи транзит време е високо зависна и е предвидено од страна на Поштенски Услуги
Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness од наша страна, Ако точка е избега од нормална употреба, пријави се на располагање во рок од 30 дена по купувачи примање на објектот, парите назад откако ќе примен објект! Врати објектот има да биде нов, unworn и во неговата оригинална состојба; Купувачот го врати defectives објект на свој трошок, ќе биде одговорен за трошоците за превозот вратам на вас , а ние ќе reship замена за вас, откако ќе ги примите се враќа.

Батеријата Број:
1 buc
Број На Модел На:
505060 055060
Замена На Батеријата:
Yes
Бренд Име:
EHAO
Поставете Тип:
Само Батерии
Тип:
Li-полимер
Номиналниот Капацитет:
2000mAh
Пакет:
Пакет 1
Големина:
5*50*60mm
Volt:
3.7 V
Големина:
дебелина
Капацитет:
2000mAh
тежина / еез:
30g
ОДГОВАРА ЗА:
Mp3 mp4 mp5,Тастатура, Рекордер ,GPS камера,bluetooth,е-книга
Модел:
505060 055060
Продажба Метод:
мало
is_customized:
Yes
Номиналниот Капацитет:
2000mAh
Замена На Батеријата:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ