.

.

АВТО A/C КОМПРЕСОР за Toyota Camry/Prado 4000 /GRJ120/1GR 2.4 88320-6A001

АВТО A/C КОМПРЕСОР за Toyota Camry/Prado 4000 /GRJ120/1GR 2.4 88320-6A001

DEN 5856.00
Количина на стоки

За safty причина со авион експрес,компресор доаѓа без масло, Можете да додадете наведени масло за компресори. Главна компонента во AC систем кој е во споредба со срцето на човечкото тело, A/C компресор. Тоа може да бара употреба на OE колектор како тоа е поголемиот дел од времето не се вклучени. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Објектот на сликата може да биде малку различен од вистинскиот производ испратени.4 Компресор Модел : 10 S17 C Weixing Предмет : WXTT030 Број на Жлебови : 7 PK Макара Дијаметар : 120 MM Volt : 12 V Година Модел : 2003 - ОЕМ Бр. Се наоѓа во предниот дел на системот, AC компресор е една од двете junctions кои се одвојат висок притисок и низок притисок страни на климатизација систем.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет. Локалните обичаи плаќање даноци или не се вклучени во производите цена.Доста често се одредени возила може да има два различни делови за истата апликација за да се осигура дека вие сте добивање на точни дел за вашето возило ќе треба да ни ги испратите на дел броеви од оригиналниот дел се монтира на вашето возило.
АВТО A/C КОМПРЕСОР за Toyota Camry/Prado 4000 /GRJ120/1 GR 2.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.
Внимание :
1. Било какви сомнежи за резервни делови ве молиме контактирајте ме слободно пред цел.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу е многу важна за нас. Се работи во затворена јамка систем, AC компресор се базира на ладилни од испарувачот во низок притисок страна, облоги и турка на кондензаторот во висок притисок страна на системот. Ќе прогласи ДОЛАРИ 50 на превозот фактура да помогне во намалување на царинската такса кога не добиле посебни барање од вас.И ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Главната функција на А/В компресор е да се контролира и регулира протокот на ладилни целиот систем. Ве молиме погледнете во вашите возила спецификации. Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме не двоумете се да не контактирате директно.
Ве молиме изберете ЕМС изразат така може да ви помогне да го расчисти царинската лесно. Ако ви треба помош за да бидете сигурни дека овој дел ќе се вклопи вашето возило, ве молиме испратете ни фотографија на вашите стари компресор , VIN и/или годината, се направи, моделот и големината на моторот на вашето возило, така што ќе може да го потврди тоа за вас. Ви благодарам многу за вашиот љубезно соработуваат. Да Драги Бразил Купувачот :
Ве молиме коментар CPF Број по плаќање во готово. : 88320-6 A001
Слики како што е прикажано подолу :
Гуангжу weixing авто делови co.Имаме над 1000 модел компресори.4 88320-6 A001
Опис на производот : Автомобил Модел:АВТО A/C КОМПРЕСОР за Toyota Camry/Prado 4000 GRJ120/1 GR 2.Кога сакате да уживате најкул ентериери во вашето возило, тогаш ќе треба да се провери работна состојба на климатизација систем. Да Драги Руски Купувачот :
Ве молиме напишете вашето Име и презиме за да бидете сигурни дека за да може да се deliveried успешна.

Тип На Објект:
Air-conditioning Инсталација,A/C Компресор & Спојки
Име На Модел:
WXTT030
Година:
2003-
Објектот Тежина:
8kg
Бренд Име:
WNRLN
Автомобил модел:
TOYOTA Camry/Prado 4000 /GRJ120/1GR
Компресор Модел:
10S17C
макара дијаметар:
120mm
Жлебови:
PV7
ОЕМ #:
88320-6A001
Напон:
12V
Ладилни:
R134a
is_customized:
Yes
Автомобил Производител:
Тојота
R

Тие исто така купуваат со овој производ