.

.

PR08-1.5 DN 1.5 mm Пристап Индуктивен Сензор за Близина Switch DC12-24V NPN НЕ

PR08-1.5 DN 1.5 mm Пристап Индуктивен Сензор за Близина Switch DC12-24V NPN НЕ

DEN 669.60
Количина на стоки

Име на производ Индуктивен Близина Switch Модел PR08-1.5 DN Теорија Индуктивен Сензор Жица Тип 3 Жица Тип (Кафеава, Плава, Црна) Излезниот Метод NPN, N. O(Нормално Отворен) Колона Сензор Size 8 x 31mm / 0.31" x 1.2"(D*H) Тема М8 x1mm Откривање на Далечина од 1,5 mm ±10% Напон DC 12-24 V Остаток Напон Макси. 2 V
Макси. Тековната Потрошувачка 10 m A Одговор Фреквенција 800 Hz Контрола Излез 200m A Откривање на Објектот 8мм х 8мм х 1mm Железо Кабел Должина 1.54 M / 60.6" Надворешен Материјал Пластика, Метал Боја Сребрена на Ѕвонење, Зелена, Црна

Гаранција:
како опис
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Број На Модел На:
како опис
Карактеристики:
како опис
Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ