.

.

Huawei E3276 HSPA+/LTE USB модем 150 MBps downlink

Huawei E3276 HSPA+/LTE USB модем 150 MBps downlink

DEN 2074.00
DEN 2304.00
-10 %
Количина на стоки


Huawei E3267 4 G Модем е првиот Светски LTE Cat4 Стап, и овозможува брзина од над 100 Mbit/s download - токму 150 MBit/s за LTE ФЛОПИ мрежа. На ФЛОПИ-LTE модем, работи на 800/900/1800/2100/2600 MHz бенд со GSM и UMTS назад. UMTS мрежата може да се постигне до 84 Mbps брзина на download поради DC-HSPA+ технологија. Постојат многу варијанти за HUAWEI E3276 Мачка 4 LTE Surfstick, како што се HUAWEI E3276s-150, HUAWEI E3276s-151, HUAWEI E3276s-152, HUAWEI E3276s-210, HUAWEI E3276s-500, HUAWEI E3276s-601 и HUAWEI E3276s-920 итн PLS контактирајте со нас пред да се одржи вашата цел, некои земји не поддршка за оваа точка, бидејќи на различни должини. Мрежа бендови : LTE ФЛОПИ : 800/900/1800/2100/2600 Mhz UMTS : 2100/AWS/900/1900 MHZ GSM : 850/900/1800/1900 LTE Cat4 DL во до 150 Mbps LTE УЛ до 50 Mbps Надворешна Антена Интерфејс, Добиваат Разновидност USB 2.0 High Speed SIM/USIM картичка : стандард 6-pin-от на SIM-картичката интерфејс Микро SD Картичка Димензии : 92mm x 32-милиметри 14mm x Тежина : 30g оперативен СИСТЕМ : Windows XP/Vista/7, Linux, Mac OS. Предмети Вклучува : 1 x Huawei E3276 S-150 LTE модем Драги пријатели ,затоа што на различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми од случајно во акции,ви благодариме за разбирањето !

wirless Модем Тип:
LTE,WCDMA
Пакет:
Yes
Стил:
Надворешни
Бренд Име:
Huawei
Интерфејс Тип:
USB
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
E3276s-150
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
150m
боја:
Бела
ХС:
85176230
Гаранција:
1 година
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
сертификација:
CE0682
LTE:
800/900/1800/2100/2600 Mhz
UMTS :
2100/AWS/900/1900
LTE Cat4 DL:
до 150Mbps
R

Тие исто така купуваат со овој производ