.

.

Бесплатен Превозот за Обезбедување на Квалитетот 1 КОМПЈУТЕР DC Да AC 3-32VDC ДО 24-380VAC Реле 60A Цврста Состојба Реле РБС-60DA

Бесплатен Превозот за Обезбедување на Квалитетот 1 КОМПЈУТЕР DC Да AC 3-32VDC ДО 24-380VAC Реле 60A Цврста Состојба Реле РБС-60DA

DEN 317.00
DEN 333.60
-5 %
Количина на стоки


Карактеристики :
1. 60 A Цврста Состојба Реле за ПИД Температура Контролер.
2. Долг животен век и висока сигурност.
3. Високо сигурен, компактна големина дизајниран да им понуди на корисниците максимална едноставност.
4. Брзо префрлување.
5. Намалена електромагнетни пречки.
Спецификации :
1. Контрола на владата : DC-AC
2. Вчитување на тековната : 60 A
3. Вчитување напон : 24 - 380 VAC
4. Контрола на напон : : 3-32 VDC
5. Еден-off Time : ≤10ms
6. Dielectrics напон-отпор : 2500 VAC
7. Изолација отпор : 500 MΩ/500 VDC
8. Инсталација метод : Гром фиксација
9. Средина температура : -30 Celsius-+75 Celsius
10. Работни индикатор : LED
11. Боја : Бела
12. Објектот големина : 63 * 45 * 23mm / 2.4 * 1.8 * 0.9 во

is_customized:
Yes
Заштита На Функција:
Запечатени
Големина:
Subminiature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Теорија:
цврста состојба реле
Број На Модел На:
SSR60DA
Точка име :
цврста состојба реле
Модел:
SSR60DA
Излезниот Напон:
24-380VAC
Влезен Напон:
3-32VDC
Големина:
63*45*23mm
Излезна Струја:
60A
R

Тие исто така купуваат со овој производ