.

.

PR18-5DP DC 12-24V PNP НЕ 5mm Индуктивен Сензор Switch Детектор

PR18-5DP DC 12-24V PNP НЕ 5mm Индуктивен Сензор Switch Детектор

DEN 502.56
Количина на стоки

Име на производ Близина Switch Модел PR18-5 DP Жица Тип 3 Жица Теорија Индуктивен Сензор Излез Тип на
PNP, NO(Нормално Отворен) Дијаметар на Главата 18mm Откривање на Далечина 5mm±10% Hysteresis Max. 10% за Откривање на Далечина Стандард за Откривање на Целта Големина : 18 x 18 x 1mm Материјал : Железо Поставување на Растојание од 0 до 3.5 Напон DC 12-24 V Тековната Потрошувачка 10m A Одговор Фреквенција 350 Hz Остаток Напон Max. 1.5 V Варијација Поради Темп. Флуктуација Макс.+20% од Откривање на Далечина на +20°C во рок од Температурата Спектар на -25°C до +70°C Контрола Излез 200m A Изолација Отпор Мин. 50mΩ (500 VDC) Електрични Сила 1500 V AC 50/60 Hz за 1 Минута Вибрации 1mm Амплитудата на Фреквенција од 10 до 55 Hz во Секоја од X, Y, Z Насоки за 2 Часа Шок 500m/S*(50 G) X, Y, Z Насоки за 3 Пати Индикатор Црвени LED Оперативни Температурата од -25°C до +70°C (Не-замрзнување Состојба) Складирање Температура -30°C до +80°C (Не-замрзнување Состојба) Амбиентниот Влажност 35 до 95% RH Заштита Коло Обратна Поларитетот Protetion, Пренапонска Заштита, Преоптоварување & Краток Спој Prote Големина 5 x 3cm / 2" x 1.2" ( L * Макс. Кол ) Кабел Должина 143cm / 56.3" Extenal Материјал, ABS Смола

Гаранција:
како опис
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Број На Модел На:
како опис
Карактеристики:
како опис
Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ