.

.

TB6600 CNC Една Оска 4.5 Хибрид Stepper Моторни Возачот Контролер 12-48VDC

TB6600 CNC Една Оска 4.5 Хибрид Stepper Моторни Возачот Контролер 12-48VDC

DEN 866.00
DEN 911.52
-5 %
Количина на стоки


Овој возач користи нови оригинални Toshiba TB6600 чип, стабилна, заклучен и без било какви потешкотии, изградена-wheeling, обратна поларитетот заштита. Радијатор школка е направен од иста големина како 2 M542 алуминиум обвивка, ладење ефект е многу добро! некои мали радијатор школка возачи се продаваат од страна на други продавачи, не е на исто ниво да се спореди со нашиот возач, го поздравуваме секој клиент да Контраст !
1 PCS x CNC Stepper Моторни Возачот TB6600 4.5 НА
1.DC моќност тип : 12 V~ 48 V( Типичен 36 V );
2.Излезна струја : 0.6~4.5 A;
3.Mircostep : 1,2,4,8,16;
4.Заштита форма : Прегрее заштита,во текот тековната заштита,под напон заштита;
5.Максималниот пулс стапка е 200 KHZ;
6.Димензии : 118mm*87mm*35mm;
7.Net Тежина : 253g;
8.Работна околина : Температура-15~50 степен, Влажност
I/O Порти :
1 : DC+ : DC моќност позитивен пол
Забелешка : Мора да се заштитат од надминува 45 V,
па како да не се оштети модул.
2 : DC- : DC моќност катоден
3 : A+ A- : Излегувајќи моторни еден ликвидација
4 : B+ B- : Излегувајќи моторни други ликвидација
5 : PUL+ PUL - : Излегувајќи пулсот на текст+5 V (Зголемувањето на работ ефективни , зголемувањето на работ времетраење >10µS)
6 : DIR + DIR- : Излегувајќи моторни насока на текст, напонско ниво допре исклучување, foreward , ниска обратна
7 : ЕНА+ ЕНА- : моторни слободни
ако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, ве молиме контактирајте со нас!
Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање. Сите производи имаат 1 година гаранција. Ако не сте задоволни со нашите производи и услуги. Ве молиме контактирајте со нас пред да се даваат не се позитивни повратни информации или спор. ние ќе се обидеме да нашите најдобри за решавање на проблемите.
Ве молиме бидете сигурни дека на адресата која ја давате да се поправи.Доколку адресата е погрешна, пратката пропадне за испорака и е испратена назад до продавачот ,купувачот треба да се плати за првиот и за враќање на такси превозот.
Ние брод на светот и прогласи пониска вредност за царина.
Повеќето наредби брод во рок од 3-5 дена на плаќање примени (Освен Одмор).
Објектот испратени од Кина Копното користење на воздухопловната од FEDEX,UPS-от,DHL,или ЕМС Кина Пост воздух mail.
Кина пост време на испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 20-30 работни дена.( Бразил ќе потрае повеќе од 60 дена,поради локалните обичаи.
Сите пораки или пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден !
Вашето задоволство е наша цел,ве молиме оставете 4 или 5 ѕвезди на повратни информации .Многу благодарност однапред .
Негативни повратни информации не реши ништо .Кога било какви проблеми,ве молиме мора да контактирате со нас на прво место. Ние ќе се обидеме потрудиме да slove никакви проблеми ПОБРЗО и да ви овозможи со најдобра Услуга на Клиентите.

Тип На Мотор:
Stepper Мотор
Број На Модел На:
ST-4045
Место на Orign:
Кина (Копно)
materail:
Метал
R

Тие исто така купуваат со овој производ