.

.

0-400 Степен целзиусови степени К Тип Thermocouple Сензор Сонда 5мм х 150mm М8 Нишка 2 Предници со Вкупна Должина од 1M

0-400 Степен целзиусови степени К Тип Thermocouple Сензор Сонда 5мм х 150mm М8 Нишка 2 Предници со Вкупна Должина од 1M

DEN 429.60
Количина на стоки

Име на производ Thermocouple Тип К Тип Температурна Спектар 0-400°C(32-752°F) Сонда со Дијаметар од 5mm / 0.2" Сонда Должина од 15cm / 5.9" (Не се Вклучени Флексибилен Дел) Навој Дијаметар 8mm / 0.31" Внатрешна Изолација Fibreglass Надворешен Заштитен Метал Shield Вкупна Должина 1 M / 39" Вилушка Терминал Проред 4.1 mm / 0.16" Боја на Тон Сребро.

Број На Модел На:
како опис
Теорија:
Thermocouple Термометар
Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Употреба:
како опис
Моќност Тип:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ