.

.

Рефлексија-тип Трансдуцерот, сензор за веб водечки контрола

Рефлексија-тип Трансдуцерот, сензор за веб водечки контрола

DEN 5760.00
Количина на стоки


Рефлексија-тип Трансдуцерот, сензор за веб водечки контрола
Рефлексија-тип Трансдуцерот, сензорот детектира работ позиција на извиткани материјал со примена на принципот на висока фрекфенција и линеарна пренос. Во споредба со фотоелектрически сензор, тоа не ќе бидат погодени од транспарентноста на материјали. На тој начин нема потреба да се прилагоди кога го користите. Тоа е применлив за работ-по (транспарентни материјали како крпа, не-плетени крпа) на не-транспарентно материјали (како што се пластични тенок филм, книга, итн.)
Технички параметри
Модел Не
CX-2
Моќност
DC 12 V
Излезна моќност
двоен начин се префрлите
детективот опсег
5+-2.5 mm
детективот точноста
0.01 mm
Детектор методи
Фотоелектрически на радио
Следење
Работ позиција следење
работна средина
0-60c RH
IP одделение
IP67
Школка материјал
ABS
Нето тежина
125g
вклучете вредност излез, не може да одговара со Исправање Контролер два извори на светлина за да се промовира варијации на боите potentiometer adjustmen едноставна и стабилен

Број На Модел На:
CX-2
is_customized:
Yes
Тип:
Други
Моќност:
DC 12V
Излезна моќност:
двоен начин се префрлите
детективот опсег:
5+-2.5 mm
детективот точноста:
0.01 mm
Превозникот фреквенција:
100khz
Работна Средина:
0-60c RH
IP одделение:
IP67
Школка Материјал:
ABS
Нето тежина:
125g
R

Тие исто така купуваат со овој производ