.

.

13/64 Слот за PCB Фото Interrupter Сензор HY301A

13/64 Слот за PCB Фото Interrupter Сензор HY301A

DEN 366.72
Количина на стоки

Име на производ Дупчиња Оптички Преклопник Модел HY301 A Излез Тип на Фотографија Транзистори Врв Емисија бранова Должина 940nm IR Диоди Напред Тековната 50m A IR Диоди Обратна Напон 5 V Транзистори Моќ Дисипација 75m W Транзистори Колекторска Струја 20m A Фото Транзистори Колектор-emitter Напон 30 V Фото Транзистори Emitter-колектор Напон 5 V Диоди Моќ Дисипација 100m W Температурата на работа Спектар -55~100 целзиусови степени Степен Број на Пиновите 4 Слот Ширина 5.2 mm/13/64" Слот Длабочина 6mm/0.24" Pin Должина 15mm/0.59" Теренот 9.6 mm/0.38", 2.5 mm/0.1" Вкупната Големина 22 x 13 x 6mm/0.9" x 0.5" x 0.2"(L*W*H) Материјал Пластика, Метал Боја Црна

Гаранција:
како опис
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Број На Модел На:
како опис
Карактеристики:
како опис
Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ