.

.

(80% попуст & Германија Брод) Nema 34 Wantai Stepper Моторни 1600oz-in 3.5 A,3 Оска 3D ЦПУ Фабрика Намалување на Гравирање, Ласерски, 3D Печатач

(80% попуст & Германија Брод) Nema 34 Wantai Stepper Моторни 1600oz-in 3.5 A,3 Оска 3D ЦПУ Фабрика Намалување на Гравирање, Ласерски,

DEN 24365.00
DEN 25920.00
-6 %
Количина на стоки


Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија магацин, во рок од 3-5 дена за добивање производи! само за 10 сетови, ве молиме не двоумете се!
Исто така, на Клиенти Од Сите Земји на Еу може да се испраќаат како и, без даноци, нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )
Оваа ставка вклучува :
3 ЕЕЗ Nema 34 Stepper Мотор со 1600oz-во одржување на вртежен момент, Dual окно,
3 ЕЕЗ Stepper Возачот со 7.8 А,80 VDC,
3 ЕЕЗ Напојување за 35 0 W,60 VDC,НА 5.8
1 КОМПЈУТЕР Збег Одбор & 1 Кабел за
Технички Спецификации
Дел No. : 85 BYGH450 C-012 B двојна шахти
Големината на рамката : NEMA34
Чекор Агол : 1.8 степен
Напон : 5.7 V
Актуелни : 3.5 A/фаза
Отпор : 1.9 Ohm/фаза
Inductance : 22 мз/фаза
Држење вртежен момент : 11.2 Н. м 1600oz-во
Роторот инерција : 3600g-cm2
Број на жица води : 4
Тежина : 5 килограми
Должина : 151mm
2, Stepper Моторни Возачот - DQ860 MA
Вовед,Карактеристики и Апликации
Вовед
На DQ860 MA е економски microstepping возачот врз основа на патентираната технологија на Wantai Мотор .Тоа е погоден за возење 2-фаза 4-фаза хибрид повлекува мотори .Со користење на напредни биполарно постојано-тековната шопинг техника ,тоа може да излезот поголема брзина и вртежен момент од истиот мотор,во споредба со традиционалните возачи ,како што се L/R возачи.
3, Напојување-350 W,60 VDC,5.9 НА
4, Збег Одбор
Изградена во DB25 машки конектори. DB25 Излез Pin : P1,P2,P3,P4,P5,P6,P7,P8,P9,P14,P16,P17 (. DB25 Внесување Pin : (P10,P11,P12,P13,P15. DB25 GND Pin : P18-P25. Напојување : +5 V DC. Изградена во Ц-класа Оптички-спојка. Висок квалитет со Површина-планината Техника.

Одржување На Вртежен Момент:
11.2.N.м
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
3.5 Еден
сертификација:
CE,ISO,ROHS
Чекор Агол(степени):
1.8°
Број На Модел На:
85BYGH450C-012B
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ