.

.

-200-450C 150mm PT100 Температурни Предавателот Сензор Thermocouple Елемент WZP-230

-200-450C 150mm PT100 Температурни Предавателот Сензор Thermocouple Елемент WZP-230

DEN 1301.28
Количина на стоки

Име на производ Температура Предавателот Модел WZP-230 Тип PT100 Материјал Метал, Пластика, Керамика Термички Tesistance Средина Температура од 15-35 C Температура Спектар -200-450 целзиусови степени Степен Влажност Tolerance Value
A : ±(0.15+0.002) C
Б : ±(0.30+0.005) C Заштита Цевка Кол. 16mm/0.63" Инсталирањето на Темата Кол. 26mm/3/4" BSP Водоотпорен Покритие Кол 71mm/2.8" уреди со покажувач на Род Големина 150 х 15.5 mm/5.9" x 0.61"(L*Кол) Вкупно Димензии 35 x 8.6 cm/13.8" x 3.4"(L*W) Главни Боја на Тон Сребро.

Број На Модел На:
како опис
Теорија:
Thermocouple Термометар
Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Употреба:
како опис
Моќност Тип:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ