.

.

Прецизно Сечење Жица EDM менгеме на назад во не ' Рѓосувачки, Точноста Одделение 0.005 мм, Жица Намали EDM Убодни Алатки

Прецизно Сечење Жица EDM менгеме на назад во не ' Рѓосувачки, Точноста Одделение 0.005 мм, Жица Намали EDM Убодни Алатки

DEN 4800.00
Количина на стоки


Прецизно Сечење Жица EDM менгеме на назад во не ' Рѓосувачки, Жица Намали EDM Убодни Алатки
Карактеристики :
-Прецизно сечење жица EDM менгеме на назад се користи во комбинација со highprecision додаток;
- Супер ладно лекување на нерѓосувачки челик материјал по термичка обработка, го прави rustless алатки лесно да се одржува и да се чува трајно прецизност;
Спецификации :
- Паралелизам во рок : 100mm/3um;
- Squareness рок : 100mm/5um;
- Материјал : SUS420;
- Цврстина : HRC 58 0 ;
Вашиот жица намали Машини имаат импресивен сет на карактеристики кои го прават работи и особено одржување на жица машина полесно од било кој друг. Како лидер во EDM технологија, имаме развиена комплетна палета на потрошен материјал изрично се дизајнирани за да го задржи на опремата во оптимална ефикасност.
За да го добиете најдоброто за вашиот EDM опрема, треба да се избере најсоодветниот, повеќето постојан висок квалитет на потрошен материјал за вашата апликација и вашата машина.
Имаме воспоставено добра репутација во областа на Вежба Водичи за мала дупка EDM Машини за Дупчење. Клиентите го ценат овие производи за нивната стабилна и висока прецизност обработка. Ние сме EDM потрошен материјал специјалист дека може да се потпре на.
Контактирајте со нас Денес!
За да се добие најдобрата цена и најдобра услуга,pls љубезно
комуницира со нас пред да се одржи на наредби.
Ако товарни е висока во нашиот систем, ве молиме да се чувствуваат слободни да ги споделите со нас. Ние ќе ги проверите деталите и да се приспособат на товарни за вас. Ви благодариме.
Превозот : - ве Молиме внимание дека DHL е запирање, како на Aliexpress склад е известување. Ние ќе ве информира кога тој продолжува. - Ако одберете e-EMS, EMS, Fedex, UPS-от, ТНТ, ве молиме љубезно најдете линкови за дополнителни превозот цена, во нашата продавница и плати. Дозволете ни да знам дали на секое прашање. Ви благодариме. http : //www.aliexpress.com/store/product/Extra-Shipping-Cost-Shipping-Defference-for-1kg-or-less/518352_2035395289.html http : //www.aliexpress.com/store/product/Extra-Shipping-Cost-for-the-Balance-Weight-after-1 KG/518352_2035408567.html - Ако одберете CTR-ЗЕМЈИШТЕ ПИКАП, ве молиме имајте на ум дека вие треба да ги собереш вашата стока во превозот агент на канцеларијата на вашиот град. Ве молиме проверете со нас, за да видите дали постои канцеларија во вашиот град или каде е најблиската канцеларија за вас. - Ние не garantee време на испорака за сите меѓународни пратки се должи на разликите на Царинење време во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот стоки се проверуваат. - Превозот цена не вклучува никакви увозни давачки и даноци и дополнителни такси за оддалечени подрачја и другите. - Ве молиме да биде љубезно, истакна дека купувачите се одговорни за сите царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци и дополнителни давачки за увоз во вашата земја, ако ги има. Овие дополнителни давачки може да се наплати, кога испораката. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки. - Ве молиме имајте на ум дека за испорака на руски со CTR-ЗЕМЈИШТЕ ПИКАП, превозот цена е во тек со должноста на вашиот Царински.

Состојба:
Нови
CNC или Не:
CNC
Број На Модел На:
NYN-50242
Потекло:
Кина(Копно)
Примена:
Жица Сечење EDM
Надворешна димензија:
245mmx 135mmx 22mm
Макс Отворање Ширина:
50mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ