.

.

ФЕНИКС SHP46 Замена Проектор Светилка

ФЕНИКС SHP46 Замена Проектор Светилка

DEN 6840.00
DEN 7200.00
-5 %
Количина на стоки

180-ден Гаранција. Оригиналниот со модул(НП/OLM)
2. Компатибилен голи светилка (CB)
Оригиналниот голи светилка бренд вклучуваат : SHP UHP VIP NSH NSHA ХС HSCR UHE UHB
Повеќе детали на светилки за вашиот референца,ве молиме проверете ги следните фотографии
Зошто да се купи од нас
1. Проектор светилки слабо како тие возраст.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел.Опис На Производот
Детали за производот
Модел БР. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. Ние сме секогаш тука за да се одговор на првиот претходниот период. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Ние сме биле во проектор светилки за 10 години. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти. Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
4. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци. Сигурен Corporation. Со цел да го докажеме нашиот квалитет светилки, ние може да ви понуди 180-ден гаранција од денот на превозот фактура,која може да направи вашата уживаат во животот слободно. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран. Оригиналниот светилка со домување (OWH/GLM/OEM)
3. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле. Компатибилен светилка со домување(CWH/ML/СМ)
5. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
• Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
• Отстранете го поклопецот
• Unscrew светилка домување единица
• Отстранување на стари светилка
• Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. : SHP
Сијалица параметри : SHP46
Се применуваат следниве проектор модели :
Остри СТР-AN20 X/AN100 S/AN100 X/AN120 X/AN150 X/AN2080
Услови на купување
Гаранција : 180 дена од денот на превозот фактура
Плаќање : ТТ однапред, Western Union
Испорака : 2~3 дена по банка лизга или плаќање
Курир : DHL, UPS-от, FEDEX, EMS
Ние можеме да снабдување :
1. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите. Професионална Соработка Тим.
Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пад писмо по е-пошта. Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден.
Ви благодариме за вашата посета и имаат пријатен шопинг.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица.

Број На Модел На:
SHP46
Бренд Име:
SIMUSA
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Траење на живот:
2000-3000
R

Тие исто така купуваат со овој производ