.

.

Кружни електрични кабелски приклучок и recetpacle, замена за 4 игли Hirose конектор: HR10A-7P-4P(73) HR10A-7J-4S(73)

Кружни електрични кабелски приклучок и recetpacle, замена за 4 игли Hirose конектор: HR10A-7P-4P(73) HR10A-7J-4S(73)

DEN 480.00
Количина на стоки


Hirose Конектор Индустрија Камера Конектор, Мини Приклучок замена за Hirose приклучок : HR10 A-7 P-4 P(73) HR10 A-7 J-4 S(73) Краток вовед : Индустрија камера конектори се дизајнирани за да бидат компатибилни со Hirose® конектори кои со себе-latching систем за лесно работење. Тие се главно се користи во индустријата камери. Детали за производот : 1. Школка надвор дијаметар : 11.5 мм и 14.7 mm; 2. Мулти-пол видови 4 до 12 контакти; 3. Лесно push-pull работа; 4. Пет клучни систем дозволува само еден начин на спојување; 5. Висока густина, лесно инсталации и монтажа; 6. Дувачкиот од школки, кои имаат никел-обложено површина; 7. Машки контакти и женски контакти се изработени од бронза beryllium и имаат позлатени површината. Услуги на клиентите :

Број На Модел На:
HR10A-7P-4P(73) HR10A-7J-4S(73)
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Примена:
Аудио И Видео, Осветлување
Тип:
BNC
Пол:
Машки и женски
R

Тие исто така купуваат со овој производ