.

.

ГМ Качување Rappel Прстен за Hammocks Алуминиум Descender Прстени 25kN / 5600lbs О Прстен за Спасување Маратон Спелеолошки 10pcs

ГМ Качување Rappel Прстен за Hammocks Алуминиум Descender Прстени 25kN / 5600lbs О Прстен за Спасување Маратон Спелеолошки 10pcs

DEN 1586.00
DEN 1669.92
-5 %
Количина на стоки


ГМ Качување 25 KN/5600lbs Descender Rappel Прстен Кауција Испис Местење Уред Алуминиум Спасување Маратон Спелеолошки Опстанок Опрема
Опис : Оценка за 25k N / 5600lb кршење сила Фалсификувани со лесна техника се направи повеќе солидна Тркалезна форма направи тоа можат да го издржат сили од сите правци Прстен е дебела радиус избегнува заглавени јажиња додека влече Светлината и компактен, лесен за носење и да потрае нема простор во нашите рек Rappel прстен помага во креирање на конекција точка или подлога за текстил или со други конектори. Тоа може да се користи кога спасување, дрво грижа, arborist, маратон, количка систем, SRT, slackline систем, итн. да се направи на работа област уредно и безбедно. Жолта Боја Lage Rappel Прстен Материјал : Алуминиум Standad Крај : Елоксирани Тип : Rappel Прстен Големи Боја : Жолта Затворени Сила : 5600lbs / 25 KN надворешен Дијаметар : 6,9 СМ / 2.7 во Внатрешен Дијаметар : 4.5 CM / 1.77 во Дебелина : 12mm Нето Тежина : 55g / 1.94 Оз Апликација : Hammock, Slackline, Подигнат Мост.. Сина Боја Мали Rappel Прстен Материјал : Алуминиум Standad Крај : Елоксирани Тип : Rappel Прстен Мал Боја : Сина (сега тоа е во сина боја) во Затворена Сила : 5600lbs / 25 KN надворешен Дијаметар : 5.1 CM / 2in Внатрешен Дијаметар : 2.7 CM / 1.1 во Нето Тежина : 38g / 1.34 Оз Апликација : Hammock, Slackline, Подигнат Мост.. Пакет се Вклучени 1 Сет на Голема & Мали Rappel Прстени Алуминиум/ 25 KN / 5600lbs
Производи Покаже :
Плаќање : Ние може да се прифати Кредитна Картичка, Web Money, T/T, Western Union, Qiwi Паричник, Boleto, SOFORT Банкарство, итн. Испорака : Повеќето предмети ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по уплатата примена ; Ние обично напишете ниска цена на пратката површината за да се избегне данок; приемникот треба да биде одговорен за данок или должност обвинет од страна на својата земја. Купувачот Треба Да се Знае : Ние гарантираме нула ризик купување искуство за вас. Ако не можете да примите објект во рамките на заштита на време, контактирајте со нас да се продолжи. Ако објектот не е во право или скршени, контактирајте со нас пред да замине повратни информации или отворање на спорот. Ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме оставете ги 5-ѕвезда и споделување со вашите пријатели. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде прекрасно шопинг искуство.

Тип:
Belay & Местење
Бренд Име:
G ГМ
Материјал:
Алуминиум
Standad Заврши:
елоксирани
Тип:
Rappel Прстен
боја:
Жолта-Голем; Сино-Мали
Затворена Сила:
5600lbs / 25kN
Примена:
Hammock, Slackline, Темперамент
R

Тие исто така купуваат со овој производ