.

.

(80% попуст & Германија или САД Брод) Nema 34 Wantai Stepper Моторни 1232oz-во,5.6 A,4 Оска CNC 3D Reprap Печатач на wantaimotor

(80% попуст & Германија или САД Брод) Nema 34 Wantai Stepper Моторни 1232oz-во,5.6 A,4 Оска CNC 3D Reprap Печатач на wantaimotor

DEN 29328.00
DEN 31200.00
-6 %
Количина на стоки


Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија магацин, во рок од 3-5 дена за добивање производи! само за 10 сетови, ве молиме не двоумете се!
Исто така, на Клиенти Од Сите Земји на Еу може да се испраќаат како и, без даноци, нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )
Оваа ставка вклучува :
4 ПАРЧИЊА Nema 34 Stepper Моторни Еден вратило со 1232oz-во одржување на вртежен момент, 5.6 A,
4 ПАРЧИЊА Stepper Возачот со 7.8 А,DQ860 MA,
4 ПАРЧИЊА Напојување за 350 W,60 VDC,
1 КОМПЈУТЕР DB25 Збег Одбор & 1 Кабел
Технички Спецификации
Дел No. : WT86 STH118-6004 A
Големината на рамката : NEMA34
Чекор Агол : 1.8 степен
Напон : 3.6 V
Актуелни : 6.0 A/фаза
Отпор : 0.6 Ohm/фаза
Inductance : 6.5 мз/фаза
Држење вртежен момент : 8.7 Н. м 1232oz-во
Роторот инерција : 2700g-cm2
Број на жица води : 4
Тежина : 3.8 килограми
Должина : 118mm
2, Stepper Моторни Возачот - DQ860 MA
Вовед
На DQ860 MA е економски microstepping возачот врз основа на патентираната технологија на Wantai Мотор .Тоа е погоден за возење 2-фаза 4-фаза хибрид повлекува мотори .Со користење на напредни биполарно постојано-тековната шопинг техника ,тоа може да излезот поголема брзина и вртежен момент од истиот мотор,во споредба со традиционалните возачи ,како што се L/R возачи.
3, Напојување-350 W,60 VDC,5.9 A,
4, Збег Одбор
Изградена во DB25 машки конектори. DB25 Излез Pin : P1,P2,P3,P4,P5,P6,P7,P8,P9,P14,P16,P17 (. DB25 Внесување Pin : (P10,P11,P12,P13,P15. DB25 GND Pin : P18-P25. Напојување : +5 V DC. Изградена во Ц-класа Оптички-спојка. Висок квалитет со Површина-планината Техника.

Одржување На Вртежен Момент:
8.4.N.м
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
5.6 На
сертификација:
CE,ISO,ROHS
Чекор Агол(степени):
1.8°
Број На Модел На:
WT86STH118-6004A
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ