.

.

11 l/min четка DC дијафрагмата мини електрична пумпа 24V

11 l/min четка DC дијафрагмата мини електрична пумпа 24V

DEN 960.00
Количина на стоки


електрична пумпа 24 V
* Perfomance параметар на електрична пумпа 24 V
Модел
Големина(мм)
Напон(СТРУЈА,V)
Моќност(W)
Вакуум(Kpa)
Проток на воздух(L/Min)
Притисок(Kpa)
Тежина(G)
ZX524-8506-2900 102.4*70*40mm
24 V
7
85
11
0
300
Забелешка :
Обично нашите пумпа има 3 вида на напон : 9 V,12 V и 24 V.
Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.
Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.
* Карактеристики на електрична пумпа 24 V
1.Висока температура перформанси, добри конзистентност
2.Масло отпор и лесна инсталација
3.DC моторни четка
4.Долг животен век, ниска топлина.
5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење
6.Клучните делови се увезуваат
7.Може да се работи за долго часа
*Белешки на електрична пумпа 24 V
1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.
2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.
3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.
4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.
5.Во влезот и излезот на не-чиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.
6.Спецификација на производот е само за вашиот референца
7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.
8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.
9.Не-професионалец не треба да ја размонтираат овој производ.
10.Долг животен век на собна температура средина.
11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.
*Примена на електричната пумпа 24 V
1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи
2.Аналитички-други инструменти
3.Хемиски и производство инженеринг
4.Разни помошни опрема
*електрична пумпа 24 V 's слика
*Configuration (конфигурација) дијаграм на електрична пумпа 24 V
*РАБОТИЛНИЦА
Пакување :
CTN/ЕЕЗ : 60 PCS
G. W. : 19.5 KG
ДИМЕНЗИЈА : 47 * 31 * 25 CM
Слика ' s за пакување :
Превозот
Меѓународни купувачот ве молиме имајте во предвид :
За меѓународни налози,ние не сме одговорни за меѓународни давачки или даноци.
Ако треба,ние ќе ги прогласи ниска цена и пишуваат како "ПОДАРОК" за да се избегне давачки или даноци.Ви благодариме!
Сите нарачки ќе испрати надвор што е можно поскоро по добиено вашето плаќање.
Бидејќи финалниот време на испорака зависи од различни земја обичаи и слично,ние не може да го контролираат точно време на испорака.
За пост воздух пошта, тоа ќе треба долго време.
Па кога ќе изберете пост воздух mail, ве молиме да забележите тоа.

Напон:
12V, 24V, 9V
Притисок:
Низок Притисок
моќност:
Електричен
Употреба:
Воздушна Пумпа
Број На Модел На:
ZX524-8506-2900
Теорија:
Вакуум Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Примена:
пумпа за воздух,издувниот воздух,вакуум пумпа
Гориво:
DC напојување
боја:
Сива
Материјали:
Пластични/PPS/Најлон,Хардвер,Гума
Карактеристично:
DC четка
сертификација:
CE,Rohs,ISO
Тип:
електрична пумпа 24V
is_customized:
Yes
Големина:
102.4*70*40mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ