.

.

М8 5/16 Нишка 5mmx50mm Сонда Thermocouple Сензор на Температура на PT100 1.9 M 3 Предници

М8 5/16 Нишка 5mmx50mm Сонда Thermocouple Сензор на Температура на PT100 1.9 M 3 Предници

DEN 396.48
Количина на стоки

Име на производ Thermocouple Трансфер Тип PT100 Температурни Опсег -80- +300°C Навој Дијаметар 7.8 mm / 5/16" Сонда со Дијаметар од 5mm/ 1/5" Сонда Должина(Inlcude Нишка) 50мм/ 2" Надворешен Заштитен Метал Shield Вкупна Должина 1.9 M / 74.8" Вилушка Терминал Проред 3.8 mm / 9/64" Боја на Тон Сребро.

Број На Модел На:
како опис
Теорија:
Thermocouple Термометар
Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Употреба:
како опис
Моќност Тип:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ