.

.

Turbolader/Турбополнач/Заврши турбо/Full турбо T250-04 452055-5004S 452055 ERR4802 ERR4893 за Земјиште-Rover Discovery јас 2.5 TDI

Turbolader/Турбополнач/Заврши турбо/Full турбо T250-04 452055-5004S 452055 ERR4802 ERR4893 за Земјиште-Rover Discovery јас 2.5

DEN 10543.00
DEN 13872.00
-24 %
Количина на стоки


Turbolader/Турбополнач/Заврши турбо/Full турбо T250-04 452055-5004 S
452055 ERR4802 ERR4893 за Земјиште-Rover Discovery јас 2.5 TDI
Возило : Discovery/Defender Близнаци III
Турбо Модел : T250-04
ОЕМ Бр : 452055 - 5004 S / 452055 - 5004
Возило : Discovery/Defender Близнаци III
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
T250-04
Frequence Опсег:
no
Објектот Ширина:
21cm
Модел Година:
2014
Материјал Тип:
Железо
Објектот Висина:
21cm
Автомобил Производител:
Land Rover
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Воздухот Дози
Објектот Должина:
21cm
Објектот Тежина:
11kg
Бренд Име:
Турбо DFO
Поставување на Возило:
турбополнач
Автомобил модел:
T250-4
Место на Потекло:
Liaoning, Кина (Копно)
Моторни:
300 TDI
Hubraum:
2496 кзм
Leistung:
83 Kw
Baujahr:
Јан.1990 бис Јан.1999 година
Делови НЕМА.:
452055-5004S 452055-0004 452055-0007
ОЕМ Бр.:
ERR4802 ERR4893
R

Тие исто така купуваат со овој производ